Editia 8166 - 19 apr 17:44

FOTBAL- LIGA 4 „JUDEŢEANĂ”

Viitorul Ghimbav a jucat cu Feldioara doar cinci minute!

Publicat la 29 octombrie 2013

Etapa XI-a a campionatului judeţean de fotbal, liga a IV-a, a adus liderului campionatului, ASF Zărneşti, cea de-a treia remiză, surprinzătoare, în faţa Aripilor, dar care şi-a păstrat prima pozitie. Are un punct avans în faţa  celor din Hărman, care au învins echipa din Oraşul Victoria şi două în faţa lui Inter Cristian, învingătoare în faţa codlenilor. Plutonul se află la mare distanţă faţă de acest trio şi cel puţin pentru finalul turului nu se întrevede intrarea unor alte candidate. Meciul dintre Viitorul Ghimbav şi Energia Feldioara a durat doar cinci minute pentru că oaspeţii venind cu numai 7 jucători, în acest minut unul din jucători s-a accidentat iar conform regulamentului echipa nu poate evolua cu numai 6 jucători. Este un truc folosit şi cu alte ocazii de echipe care nu reuşesc să adune numărul de jucători regulamentar. În aceste conditii Energia conform regulamentului va pierde la masa verde cu un scor de neprezentare, 0-3.

Rezultatele complete ale rundei a XI-a
Inter Cristian - ACSM Codlea 4-0 (1-0), Turcu (39),M.Barabaş (68),Constantinescu (79), Andrii (84). La juniori 4-1. Carpaţi Berivoi - Doripesco Hălchiu 2-0 (0-0), Grapă (61), Ciumaş (85). La juniori 10-4. AS Caţa - Olimpic Voila 1-2 (0-0),  Avram (77)/ Roşu (65,81). La juniori 1-0. Viitorul Ghimbav - Energia Feldioara 2-0, meci întrerupt în minutul 5 când echipa oaspete a rămas în şase jucători. La juniori 4-4. FC Râşnov - AS Vulcan 4-3 (2-2), Văcăruş (13), Simon (18,68), Prahoveanu (86)/Carolea (9) Ionescu (32),Mitroi I (79). La juniori 1-2.  Aripile Braşov - ASF Zărneşti 0-0. La juniori 0-4. Înfrăţirea Hărman - ASC Victoria 3-1 (2-0), Mitroi (20), Pavăl (40), Mureşan (60)/ Cristian (80). La juniori 3-1.FC Ghimbav - Cetate Rupea/Homorod 4-0 (2-0),  Gerotă (22-55), Marşavela (33), Zaharia (85).La juniori 2-0.

16. Rupea        11    0    1    10    7-43    1

Etapa următoare,  2 noiembrie, ora 11: AS Caţa - FC Ghimbav 2000, Olimpic Voila - Carpaţi Berivoi, Doripesco Hălchiu - Inter Cristian, ACSM Codlea - Viitorul Ghimbav, Energia Feldioara - FC Râşnov, AS Vulcan - Aripile Braşov, ASF Zărneşti - Înfrăţirea Hărman, ASC Victoria - Cetate Rupea/ Homorod.