Steaua e imbatabilă, are asigurată prezenţa în Europa, bine ar fi în grupele ligii!

Dinamo Tbilisi  -  Steaua Bucureşti  0-2 (0-0)
Dinamo: Laria - Seturidze, Kvarathelia, Ustaritz, Glisici- Merebaşvili (87 Huşolova), Grigalaşvili, Hmaladze, Kvirkvelia- Xisco (67 Vouho), Dvali (67 Dorin Goga). Antrenor, Duşan Uhrin.
Steaua: Tătărăşanu - Georgievschi, Szukala, Chiricheş, Latovlevici- Pintili (84 Gardoş), Bourceanu-Adi Popa, N.Stanciu (46 G,.Iancu), Cr.Tănase - Nikolici (57 Piovacari). Antrenor, Laurenţiu Reghekampf.
Arbitru: Robert Schorgenhofer.
Asistenţi: Roland  Brandner, Mathias Winsauer (toţi din Austria).
Cartonaşe galbene: Grigalaşvili (24), Hmaladze (74)/Stanciu (42), Pintilii (46),Latovlevici (61),Gardoş (86).

După o primă repriză echilibrată, cu o posesie superioară a Stelei, dar fără acţiuni periculoase pe poartă, Cristi Tănase a înodat picioarele fundaşilor  demonstrându-şi valoarea, dar Nicuşor Stanciu, copleşit de importanţa partidei a avut o evoluţie modestă care l-a determinat pe Reghe să-l schimbe la pauză având inspiraţia de a-l trimite în teren pe  Gabriel Iancu. La reluare, gruzinii au avut în primul sfert de oră o evoluţie superioară şi după ce Cristi Tănase trece pe lângă deschiderea scorului (55), trimiţând o „torpilă” scoasă de Laria de sub transversală. Şi gazdele au trecut pe lîngă deschidrea scorului, Latovlevici a făcut  henţ în careu, dar golgeterul gazdelor Xisco, nu a reuşit să-l învingă pe Tătăruşanu din penalty. Reuşita portarului stelist a turnat plumb în picioarele gazdelor şi a dat aripi steliştilor. La numai 18 minute de la intrarea în teren, Gabi Iancu a primit o pasă ideală de la Bourceanu şi din 20 metri a şutat năpraznic lăsându-l spectator pe Laria, 0-1. Ultima jumătate de oră a fost dominată net de stelişti care în stil de mare echipă i-a permis tânărului jucător produs al lui Gică Hagi, Gabi Iancu să mai înscrie un gol (80) din pasa lui Cristi Tănase, jucător  care mai ţinteşte odată bara (91). Prin victoria obţinută, Steaua a luat o serioasă optiune pentru calificarea în play-off. În situaţia logică a calificării, Steaua are două opţiuni, una este sigur intrarea în grupele Europa League şi a doua principalul obiectiv, atingerea grupelor Champions League.