Curs BNR

1 EUR = 4.7218 RON

1 USD = 4.2434 RON

1 GBP = 5.2941 RON

1 XAU = 194.6143 RON

1 AED = 1.1552 RON

1 AUD = 2.9577 RON

1 BGN = 2.4142 RON

1 BRL = 1.1247 RON

1 CAD = 3.2319 RON

1 CHF = 4.2986 RON

1 CNY = 0.6172 RON

1 CZK = 0.1852 RON

1 DKK = 0.6325 RON

1 EGP = 0.2556 RON

1 HUF = 1.4518 RON

1 INR = 0.0615 RON

1 JPY = 3.9255 RON

1 KRW = 0.3591 RON

1 MDL = 0.2415 RON

1 MXN = 0.2225 RON

1 NOK = 0.4901 RON

1 NZD = 2.8374 RON

1 PLN = 1.1104 RON

1 RSD = 0.0401 RON

1 RUB = 0.0673 RON

1 SEK = 0.4492 RON

1 TRY = 0.7418 RON

1 UAH = 0.1664 RON

1 XDR = 5.8479 RON

1 ZAR = 0.3042 RON

Editia 7347 - 03 dec 12:57

Staţiunea Predeal a fost în acest weekend gazda concursului „Cupa Predeal la schi fond”

Autor:

Publicat la 21 februarie 2014

Staţiunea Predeal a fost în acest weekend gazda concursului „Cupa Predeal la schi fond”
Primăria Oraşului Predeal împreună cu Consiliul Local Predeal şi sprijinul Federaţiei Române de Schi şi Biatlon au organizat la baza sportivă de pe Valea Râşnoavei o competiţie de Schi Fond liber.
 Probele competiţiei au constat în parcurgerea unor trasee 3 km, 5 km, 7,5 km şi 10 km în funcţie de vârsta fiecărui participant.
La concurs au participat 130 de sportivi cu vârste şi categorii diferite, respectiv copii, cadeţi, juniori I, juniori II.
“Atât concurenţii cât şi susţinătorii s-au bucurat de vremea frumoasă de afară, precum şi de starea excelentă a pârtiei de schi, concursul desfăşurându-se astfel în condiţii optime”, a declarat primarul oraşului, Liviu Cocoş.
Pentru fiecare probă în parte gazdele concursului au acordat medalii şi cupe pentru primii 3 clasaţi:
 
Proba 3km liber 
Categoria: Copii / Baieti
Locul I Dolhanescu Florin Robert Club SDR
Locul II Forika Szabolcs Club SGH
Locul III Grumeza Robert Club BVA
 
Proba 3km liber 
Categoria: Copii / Fete
Locul I -Manea Stefania Club SDR
Locul II -Grigoras Ana Maria Club BVA
Locul III -Bernad Andrea Rozalia Club SGH
 
Proba 5km liber 
Categoria: Cadeti / Baieti
Locul I -Coltea George Marian Club SDR
Locul II -Duicu Adelin Miodrag Club SDR
Locul III -Cojocaru Stefan Club SSI
 
Proba 3 km liber 
Categoria: Cadete / Fete
Locul I -Darvas Zsanett Club SGH
Locul II -Kemenes Anna Club SGH
Locul III -Simon Daniela Club SDR
 
Proba 10 km liber 
Categoria: Juniori I / Baieti
Locul I -Cojocaru Luca Daniel Club SSI
Locul II -Girbacea Tudor Club SDR
Locul III -Sara Peter Club DIN
 
Proba 5 km liber 
Categoria: Juniori I / Fete
Locul I -Ianco Denisa Maria Club CSA
Locul II -Vakaria Edit Club SGH
Locul III -Bajko Reka Club SGH
 
Proba 7,5 km liber 
Categoria: Juniori II /Baieti
Locul I -Popa Raul Mihai Club SPB
Locul II -Ungureanu Florin Club SVD
Locul III -Flore Raul Club SDR
 
Proba 5 km liber 
Categoria: Juniori II /Fete
Locul I -Cotrus Ana Larisa Club SDR
Locul II -Rasina Maria Luisa Club SDR
Locul III -Coltea Cornelia Marina Club SDR
 
+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotional