banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8689 - 26 iun 14:13

Schema „poate 50 de bani”

Autor:

Publicat la 29 iunie 2022

Schema „poate 50 de bani”

Mecanismul de compensare a preţurilor la carburanţi va fi implementat în perioada 1 iulie – 30 septembrie şi va fi opţional. Doar benzinarii care vor reduce preţul cu 0,5 lei pe litru, inclusiv TVA, vor primi jumătate, respectiv 0,25 lei pe litru, de la stat, compensând cu sumele pe care le au de plătit la rândul lor către stat, arată proiectul de ordonanţă de urgenţă al Ministerului Finanţelor. Creşterea nejustificată a preţurilor la carburanţi în perioada de aplicare a mecanismului de compensare va fi considerată „acţiune speculativă” şi va fi sancţionată cu amenzi care ajung la 500.000 de lei.
Pe perioada de aplicare a schemei de compensare, benzinarii vor afişa pe totem preţul care include această reducere de preţ, iar în sistemul de gestiune şi la pompă va fi înscris preţul de vânzare fără reducerea comercială.
Reducerea de preţ se va evidenţia distinct pe documentele fiscale aferente vânzărilor, bonuri fiscale şi/sau facturi.


 

+0 -5

Comentarii

'Willy'

2022-06-29 11:47:10


'Nu latra destul latraul putinist? Nici nu mai avem loc de latraturile lui moscovite pe aici.'

'Barbu Gh.'

2022-06-29 08:47:38


'Hopaaaa.... niciu-un comentariu????????? Nu mai comentează chiar nimeni? TOȚI SUNT MULȚUMIȚI DE MĂSURILE LUATE DE „MAREȘALUL EROU”? Sau ei nu folosesc combustibilii, curentul, gazele....? Când era cu waxul erau numai medici și doctori pe aici care îl lăudau. Cu „slava ucraina” la fel, de ziceai că s-ar fi luat Republica Moldova la război cu mujicii., nu ciolovecii naziști, tot ruși și ei.'

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie