Farul Constanţa - Unirea Tărlungeni  0 - 0
Farul: Curcă- Băjan, Nicola (49 Igiroşanu), Coconaşu (63 Balat), Ivanovici- Mansour, Silvăşan,Creţu (79 Niţescu), Florea - Bumbac, Buzea. Antrenor, Ion Răuţă.
Unirea: Iacob - Toderaşcu, Şerban, Tatarciuc, Dumbravă- Brujan, Cristea- Sorin Marin, Elek (90 Iaru), Lita (58 Enceanu)- Liviu Nicolae. Antrenor: Laszlo Balint
Arbitru: Florin Costin (Olteniţa).
Asistenţi:George Marian (Comăneşti), Florin Alexandru (Galaţi).

Portarul Tărlungeniului a făcut din nou minuni în poarta Unirii, el reuşind să apere un penalty în finalul meciului. Reuşita sa ne aduce aminte de un episod similar, când a parat o asemenea lovitură la meciul decisiv pentru promovare, împotriva prahovenilor antrenaţi sezonul trecut de Edi Iordănescu.  În faţa unei echipe de tradiţie din fotbalul românesc, Farul, cu multe prezenţe pe prima scenă, împânzită de fotbalişti cu multe prezenţe în prima ligă, fotbaliştii lui Balint au jucat fără inhibiţii. A fost un meci deosebit de echilibrat, cu ocazii de ambele părţi, cu 8-5 raportul cornerelor pentru oaspeţi! Unirea a avut în prima repriză două ocazii mari de tot în minutele (30, 45) când şuturile expediate de Liviu Niculaie au fost apărate de portarul gazdelor, George Curcă. Oportunităţile avute de formaţia din Tărlungeni demonstrează că Unirea a fost prezentă activ în careul gazdelor. Nu putem omite că pentru realizarea acestui prim punct în L 2, defensiva condusă excelent de veteranul Tatarciuc a avut o bună organizare şi a asigurat liniştea restului echipei. Antrenorul Laszlo Balint a declarat la finalul întâlnirii: ”A fost un meci echilibrat, cu ocazii de ambele părţi. Ar fi fost păcat să fim învinşi la acel penalti din minutul 88, obţinut prosteşte de gazde pentru că s-ar fi năruit tot ce realizasem în teren. Am obţinut primul punct, iar de acum ne găndim la partida cu Rapid” ( miercuri de la ora 16:30).