A marcat: S. Frunză (70)
Unirea Tărlungeni: Dărăbanţ - Vlăsceanu, Tatarciuc, Frîncu, Iaru - Brujan, Antoche - L. Nicolae (71 Postolache), Neculai, Marcăş (46 S. Marin) - Elek (89 Lita). Antrenor: Laszlo Balint.
CF Brăila: Mitrea - Spiridon, Necoară, L. Ivan, Ghiocel (78 M. Dima) - Spătaru (63 R. Neagoe), Ochia (70 Ndingwe), Frunză, Iordache - Cl. Ionescu - Ad. Cîmpean. Antrenor: Alin Pînzaru.
Eliminare: V.Tatarciuc (44).

Brăila a stopat rezultatele pozitive ale Unirii, în urma unui joc bun, consistent, ajutată, e drept, de doi jucători ce au evoluat până nu de mult în prima ligă, Claudiu Ionescu şi mai ales, Sorin Frunză. De altfel, acesta din urmă a fost şi autorul singurului gol al partidei, o reuşită deosebită, şut din alergare, de la 25 de metri, în urma unei pendulări scurte, 0-1 (70). Până atunci mai încercase în câteva rânduri vigilenţa lui Dărăbanţ, dar fără succes.
Nu putem omite un lucru la fel de adevărat şi totodată determinant în stabilirea rezultatului, Unirea a jucat o repriză întreagă în inferioritate, Vasile Tatarciuc primind două cartonaşe galbene la interval de câteva minute, cel roşu fiind acordat în minutul 44. Echipa gazdă s-a văzut greu în terenul advers, dovadă că prima ocazie mai de Doamne- ajută a apărut la lovitura de cap a lui Elek, după o excelentă centrare venită de la nou intratul Sorin Marin (56). A fost practic cam singura dată când gazdele au pus probleme echipei vizitatoare. În fine, un joc peste care Unirea trebuie să treacă, cu învăţămintele de rigoare şi să se concentreze pe etapele rămase. Primul joc, o nouă partidă pe teren propriu, contra unei echipe aflate în degringoladă, Farul. În ciuda acestei înfrângeri, Unirea stă bine în clasament, graţie meciurilor anterioare când a strâns puncte bune.