Editia 8166 - 19 apr 13:47

Nae Stanciu impresionează şi în China

Autor:

Publicat la 01 iulie 2022

Nicolae Stanciu  (foto) a marcat un gol senzaţional din lovitură liberă, în meciul dintre Guangzhou şi Wuhan Three Towns. Românul a egalat 1-1, după o execuţie perfectă. Gazdele deschiseseră scorul din penalty, în minutul 20, dar trei minute mai târziu, Nicolae Stanciu a executat perfect o lovitură din apropierea careului, portarul lui Guangzhou fiind spectator. Stanciu a devenit un adevărat specialist al golurilor din lovitură liberă. Din cele 4 reuşite semnate pentru Wuhan Three Towns, trei au venit după faze fixe executate senzaţional de românul devenit deja idol în China. Ajuns la 28 de ani, Nicolae Stanciu a decis să plece în China, acolo unde se va umple de bani. În jur de 3.000.000 de euro, pe an, va încasa mijlocaşul român la Wuhan Three Towns, sumă la care se adaugă şi bonusuri de performanţă. 500.000 de euro va primi dacă Wuhan Three Towns câştigă titlul! Slavia Praga a primit 4 milioane de euro în schimbul jucătorului român.