banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8675 - 08 iun 23:10

Ministrul Transporturilor: Avem un proiect de organizare a unei antreprize care va prelua şantierele

Autor:

Publicat la 27 martie 2018

Ministrul Transporturilor, Lucian Şova, a anunţat că Guvernul pregăteşte o companie care va prelua lucrările din marile şantiere de infrastructură care fuseseră abandonate.
„Am făcut un proiect de reorganizare a companiei de drumuri, am aprobat săptămana trecută un proiect de organizare a unei antreprize de lucrări care să poată prelua diverse şantiere abandonate din diverse motive. În acest fel poate mai scurtăm din timpii care se pierd acolo unde proiectele nu înregistrează succes”, a declarat Lucian Şova.
Acesta a mai spus că lipsa autostrăzilor din ţara noastră nu este vina autorităţilor, ci este cauzată de „termenele mari şi de contestaţiile frecvente depuse în cazul licitaţiilor”.
„Vreau să fiu un ministru al zilei de azi, un ministru care să creeze bazele unei activităţi mai eficiente în viitor, nu-mi fac iluzii că voi avea şansa să parcurg întreg procesul, dar vreau să las urme pentru ceea ce vreau sa fac astăzi”, a adăugat Lucian Şova.

+0 -0

Comentarii

Cristian

2018-03-27 07:05:56


Inca o companie care nu va rezolva nimic pentru infrastructura,Dun.Ministru fapte,fapte,fapte nu vorbe goale ca toti Ministri si Premieri de pana acum.

Willy

2018-03-27 02:45:01


Muuahahahaaaaaa!!!! Nu e vina autoritatilor e drept. E vina noastra ca ii alegem si ii toleram.

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie