Curs BNR

1 EUR = 4.9709 RON

1 USD = 4.5670 RON

1 GBP = 5.8970 RON

1 XAU = 354.6908 RON

1 AED = 1.2435 RON

1 AUD = 3.0560 RON

1 BGN = 2.5416 RON

1 BRL = 0.8237 RON

1 CAD = 3.3295 RON

1 CHF = 5.1374 RON

1 CNY = 0.6284 RON

1 CZK = 0.1971 RON

1 DKK = 0.6663 RON

1 EGP = 0.0947 RON

1 HUF = 1.2719 RON

1 INR = 0.0546 RON

1 JPY = 2.9025 RON

1 KRW = 0.3289 RON

1 MDL = 0.2567 RON

1 MXN = 0.2541 RON

1 NOK = 0.4199 RON

1 NZD = 2.7512 RON

1 PLN = 1.1599 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0519 RON

1 SEK = 0.4279 RON

1 TRY = 0.1380 RON

1 UAH = 0.1100 RON

1 XDR = 6.0565 RON

1 ZAR = 0.2489 RON

Editia 8224 - 19 iul 16:44

FOTBAL

Meciul cu Hermannstadt, din playoff-ul Cupei, se va juca joi

Autor:

Publicat la 23 sepembrie 2022

Meciul cu Hermannstadt, din playoff-ul Cupei, se va juca joi

Federaţia Română de Fotbal a anunţat programul playoff-ului Cupei României, între cele 32 de echipe participante la această fază fiind şI FC Braşov.
Cele 16 meciuri se vor juca marţi, miercuri şi joi, iar partida dintre trupa lui Dan Alexa şi prim divizionara FC Hermannstadt va avea loc joi, de la ora 16.00, pe Stadionul Tineretului, fiind una dintre cele opt care vor fi transmise la TV, de către Digisport, PrimaSport, OrangeSport. Toate acestea, plus alte câteva, vor fi transmise pe platforma online frf.tv, vor fi transmise toate cele 16 meciuri din playoff.
Marţi se vor juca CSC Dumbrăviţa – Politehnica Iaşi (ora 14:30 – Stadion Ştefan Dobay, Dumbrăviţa, frf.tv), Ripensia Timişoara – FC U Craiova 1948 (ora 16:00 – Stadion Electrica, Timişoara, TV şi frf.tv), Şoimii Lipova – Gloria Buzău (ora 16:30 – Stadion Comunal, Lipova), CSA Steaua – Chindia Târgovişte (ora 18:45 – din Mioveni, TV şi frf.tv) şi Axiopolis Cernavodă – CS Minaur Baia Mare (ora 19:00 – Stadion Ideal, Cernavodă, frf.tv).
Miercuri sunt programate duelurile Jiul Petroşani – Oţelul Galaţi (ora 16:00 – Stadion Petre Libardi, Petroşani, TV şi frf.tv), Foresta Suceava – UTA Arad (ora 16:30 – Stadion Areni, Suceava, frf.tv), CSM Reşiţa – CS Mioveni (ora 16:30 – Stadion Mircea Chivu, Reşiţa), CS Ocna Mureş – CSM Slatina (ora 16:30 – Stadion Soda, Ocna Mureş), Gloria Bistriţa – Unirea Slobozia (ora 16:30 – Stadion Jean Pădureanu, Bistriţa), CSC Şelimbăr – Petrolul Ploieşti (ora 18:45 – Stadion Gaz Metan, Mediaş, TV şi frf.tv), CS Afumaţi – Rapid (ora 21:30 – Stadionul GiuleţI, TV şi frf.tv).
Joi, în afară de duelul de la Braşov, se vor mai disputa CSM Alexandria – Csikszereda (ora 16:30 – Stadion CSS Peco, Alexandria), Concordia Chiajna – Universitatea Cluj (ora 18:45 – Stadion Concordia 2, Chiajna, TV şi frf.tv) şI Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dinamo Bucureşti (ora 21:30 – Stadion Municipal, Târgu Jiu, TV şi frf.tv).

 

+0 -1

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie