banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8686 - 23 iun 06:42

Mama de 14 ani a născut o fetiță perfect sănătoasă

Autor: Liviu CIOINEAG

Publicat la 23 ianuarie 2008

Mămica de 14 ani din Săcele și fetița ei au fost externate ieri de la Maternitatea Brașov și se simt amândouă bine. Costina M. și-a numit fetița Julieta Costina

Mămica de 14 ani din Săcele și fetița ei au fost externate ieri de la Maternitatea Brașov și se simt amândouă bine. Costina M. și-a numit fetița Julieta Costina. Bebelușul a avut trei kilograme la naștere, s-a născut la termen și este perfect sănătos. Este rodul dragostei dintre Costina și prietenul ei, un tânăr de 17 ani din localitate. Cei doi sunt împreună de un an și părinții lor sunt mulțumiți de relație. Costina provine dintr-o familie de rromi, iar proaspeții bunici spun că venirea pe lume a micuței a fost un „accident”, însă nu au conceput ca fata lor să facă avort. Micuța Julieta ar fi îngroșat, probabil, rândul copiilor din orfelinate, dacă Poliția Comunitară nu i-ar fi adus înapoi mama. Duminică, Costina a abandonat-o pe micuță la Spitalul de Obstetrică și Ginecologie „Dr. I. A. Sbârcea” din Brașov, însă nu a reușit să ajungă prea departe. Polițiștii comunitari au găsit-o în halat și papuci de casă în picioare, în Livada Poștei. Minora a fost condusă înapoi la spital, unde a fost încredințată medicilor. După externare, Costina și-a justificat gestul spunând că trebuia să-și anunțe familia că a născut, însă nu avea telefon mobil. „După ce aș fi ajuns acasă, m-aș fi întors înapoi la Maternitate”, a dat asigurări minora. Pe de altă parte, medicii spun că e foarte probabil ca tânăra să fie afectată de o depresie post-natală, și de aici gestul ei de a părăsi spitalul fără bebeluș.
+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie