Curs BNR

1 EUR = 4.8909 RON

1 USD = 4.7450 RON

1 GBP = 5.7696 RON

1 XAU = 272.6466 RON

1 AED = 1.2918 RON

1 AUD = 3.3761 RON

1 BGN = 2.5007 RON

1 BRL = 0.9197 RON

1 CAD = 3.7206 RON

1 CHF = 5.0380 RON

1 CNY = 0.7040 RON

1 CZK = 0.2009 RON

1 DKK = 0.6575 RON

1 EGP = 0.2478 RON

1 HUF = 1.2438 RON

1 INR = 0.0596 RON

1 JPY = 3.5548 RON

1 KRW = 0.3638 RON

1 MDL = 0.2455 RON

1 MXN = 0.2382 RON

1 NOK = 0.4990 RON

1 NZD = 3.0574 RON

1 PLN = 1.0448 RON

1 RSD = 0.0417 RON

1 RUB = 0.0774 RON

1 SEK = 0.4689 RON

1 TRY = 0.2642 RON

1 UAH = 0.1287 RON

1 XDR = 6.2901 RON

1 ZAR = 0.2925 RON

Editia 7757 - 12 aug 03:57

FOTBAL – LIGA IV

Luptă strânsă la vârf

Autor: Dan NEACȘA

Publicat la 01 sepembrie 2017

Liga a 4-a programează etapa a 3-a în acest weekend, cu derby între Zărneşti şi AS SR, plus o deplasare foarte grea pentru Precizia

Luptă strânsă la vârf

Antrenorii de la Zărneşti (Sorin Corâiu), AS SR (Petre Lucian) şi Precizia Săcele (Mihai Stere).

Liga a 4-a braşoveană programează în acest weekend etapa a treia a sezonului, primul meci, marele derby al rundei, urmând a avea loc diseară, de la ora 17.00, la Zărneşti, unde Olimpic va primi vizita lui AS SR Braşov. Cele două formaţii au punctaj maxim şi golaveraj excelent (16-0, respectiv 14-1), iar duelul lor se va da cu siguranţă, de la distanţă, până la finalul campionatului.
O altă partidă tare va avea loc la Victoria, acolo unde prin tradiţie se câştigă foarte greu puncte şi unde sâmbătă va ajunge Precizia Săcele, şi ea o pretendentă la barajul de promovare. Echipa lui Mihai Stere vine după un rezultat de egalitate pe teren propriu (2-2 cu Aripile), în timp ce gazdele au cedat, 1-4 pe „Tineretului”, în faţa echipei Ligii Suporterilor Stegari.
De întâlniri interesante vor avea parte şi ACS Steagu Roşu şi Colţea 1920, echipe care vor evolua în deplasare la trupele care completează „careul” celor cu punctaj maxim, ACSM Codlea şi Olimpic Voila.

Etapa a 3-a
Aripile Braşov – Voinţa Hurez
Chimia Oraşul Victoria – Precizia Săcele
Olimpic Zărneşti – AS SR Braşov (vineri, ora 17.00)
Inter Tărlungeni – Prietenii Rupea
Inter Cristian – Avântul Dumbrăviţa
ACSM Codlea – Steagu Roşu Braşov
Olimpic Voila – Coltea 1920 Braşov
Cetatea Homorod – Carpaţi Berivoi

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotional