banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8688 - 25 iun 20:22

Lung sau bun?

Autor:

Publicat la 19 aprilie 2021

Preşedinta Senatului, Anca Dragu, a declarat în cadrul unei emisiuni televizate că cel mai performant guvern al României de până acum a fost Guvernul Năstase. Ulterior, după ce declaraţia a fost dur criticată, ea a revenit cu precizarea că nu s-a referit la performanţă politică, ci la lungimea mandatului. „Întotdeauna am insistat, personal, pentru evitarea fragmentărilor la guvernare (...) Ai nevoie de această continuitate. Să amintim că cel mai performant guvern este şi cel care ne-a dus către aderarea la Uniunea Europeană a fost guvernul de la începutul anilor 2000, guvernul condus de Năstase”, a fost declaraţia de la care a pornit controversa zilei.

+2 -5

Comentarii

'Willy'

2021-04-19 16:53:10


'@DanaBv Faci confuzie intre a critica o opinie si a interzice o opinie. Unii mai fac confuzie si intre libertatea de a avea o opinie si dreptul de a avea o opinie. Dar asta e alta poveste. Nu inseamna ca daca ai libertatea si nu dreptul de a emite o opinie, aceasta nu are voie sa fie criticata. In cazul de fata, femeia chiar s-a facut si de ras. Perioada Nastase este considerata ca perioada cea mai corupta din cate se stie. Dar, asemenea remarci nu mai mira pe nimeni atunci cand vin din partea usere. Despre care ne-am cam lamurit.'

'DanaBv'

2021-04-19 07:25:55


'Habar n-am daca guvernul Nastase a fost cel mai bun sau nu. Personal ma lasa rece. Dar ce ma ingrijoreaza este faptul ca doamna a fost \"dur criticata\" pentru faptul ca a avut o opinie. Buna, rea, e opinia ei si are dreptul la ea. Ca noi toti. Sau nu mai e asa? Ce facem, ne intoarcem la anii \'50?! '

'cristian'

2021-04-19 06:45:00


'Guvernul Nastase,Guvernul SPAGARILOR:'

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie