banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8689 - 26 iun 14:13

„Lapte şi miere” la pompă

Autor:

Publicat la 29 iunie 2022

„Lapte şi miere” la pompă

Textul Ordonanţei de Urgenţă privind reducerea cu 50 de bani a preţului carburanţilor a fost elaborat şi în urma acestei scăderi România va avea cel mai mic preţ din Europa, după Ungaria, a declarat, marţi, ministrul Energiei, Virgil Popescu. „În urma acestei scăderi, practic, România va avea un preţ, dacă nu mă înşel, la motorină, de un 1,7 euro şi un pic şi la benzină, 1,61 şi un pic. Va fi practic, după Ungaria, care are deja un preţ plafonat, cred că cel mai mic preţ din Europa. (…) 25 de bani din aceşti 50 de bani vor fi susţinuţi de la bugetul de stat, prin Ministerul de Finanţe, iar 25 de bani vor fi susţinuţi ca o cheltuială deductibilă de către operatori. Şi sunt convins, că să nu mă întrebaţi, sunt convins că marii operatori, marii deţinători de reţele de staţii de distribuţie, care sunt şi producători, au şi reţele de staţii de distribuţie, vor aplica această ordonanţă”, a declarat oficialul.

+2 -1

Comentarii

'Barbu Gh.'

2022-06-29 08:51:59


'Ăsta este unul dintre groparii țării. Uitați-vă atent la fața lui, să știți pe cine veți înjura la iarnă. În presă nu a apărut dar ăsta a hotărât ca să se continue închiderea termocentralelor în timp ce friții sau austriecii, spre exemplu, le-au repornit pe toate. Polacii nici nu au vrut să audă de așa ceva! DE CE UNII ȚIN LA ȚARĂ ȘI AI NOȘTRI NU!? TOT ĂSTA A „LIBERALIZAT” ENERGIA ELECTRICĂ, AIA PRODUSĂ DE STAT DAR PE CARE NE-O VÂND NOUĂ FIRMELE PRIVATE! eON, CEZ-UL....'

'Willy'

2022-06-29 01:03:00


'Alt dobitoc. \"1,7 euro şi un pic şi la benzină, 1,61 şi un pic\". Cat reprezinta un pic? Asa o sa fie afisate preturile la pompa? 9 lei si un pic?'

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie