Editia 8168 - 23 apr 10:41

FOTBAL - LIGA 3

Kids Tâmpa a pierdut restanţa cu Odorheiu Secuiesc

Publicat la 14 aprilie 2021

ACS Kids Tâmpa Braşov a pierdut restanţa din etapa a 12-a a Ligii a 3-a cu AFC Odorheiu Secuiesc, scor 0-3 (0-1), pe Stadionul Tineretului.
Puştii Tâmpei au făcut o primă repriză rezonabilă, în condiţiile în care veneau după un alt meci disputat cu doar două zile în urmă, cel cu Astra 2 Giurgiu (1-3). Au ratat însă atunci când s-au apropiat de poarta oaspeţilor, iar aceştia au reuşit să deschidă scorul prin Barta, cu puţine momente înaintea pauzei.
La reluare, harghitenii au gestionat perfect pentru ei primele minute, iar Stoian şi Hodgay au făcut 3-0, după care „alb-albaştri” au alergat fără succes chiar şi după golul de onoare.
„E greu pentru aceşti copii să joace două meciuri de Liga a 3-a în 48 de ore. Este un scor prea mare. Diferenţa nu a fost aceasta. Ei au fost doar mai pragmatici ca noi. Am suferit din cauza tinereţii. Sperăm să îi recuperăm pe copii până la jocul de la Târgu Secuiesc. Obiectivul nostru este să adunăm cât mai multe puncte în ultimele meciuri rămase”, a declarat Vasile Tatarciuc, antrenor al ACS Kids Tâmpa.
Cu 9 puncte, formaţia braşoveană rămâne pe locul 10, ultimul în C5, iar trupa lui Florin Stângă urcă pe locul 7, acumulând 19 puncte.
Sâmbătă, Kids Tâmpa se va deplasa la KSE Odorheiu Secuiesc, în etapa a 16-a a Seriei a 5-a din Liga a 3-a.

Kids Tâmpa: Câşlariu - Crihan, Mihăilă, Cupu, Zota - Marin (55 Ionescu), Moldovan - Popa (46 Tenică), Spătaru (55 Mureşan), Antonescu - Kerekes (63 Moroie).