Curs BNR

1 EUR = 4.9490 RON

1 USD = 5.0469 RON

1 GBP = 5.6367 RON

1 XAU = 270.7253 RON

1 AED = 1.3740 RON

1 AUD = 3.2777 RON

1 BGN = 2.5304 RON

1 BRL = 0.9350 RON

1 CAD = 3.6857 RON

1 CHF = 5.1652 RON

1 CNY = 0.7102 RON

1 CZK = 0.2013 RON

1 DKK = 0.6655 RON

1 EGP = 0.2583 RON

1 HUF = 1.1728 RON

1 INR = 0.0620 RON

1 JPY = 3.4963 RON

1 KRW = 0.3519 RON

1 MDL = 0.2606 RON

1 MXN = 0.2512 RON

1 NOK = 0.4692 RON

1 NZD = 2.8802 RON

1 PLN = 1.0127 RON

1 RSD = 0.0422 RON

1 RUB = 0.0863 RON

1 SEK = 0.4532 RON

1 TRY = 0.2721 RON

1 UAH = 0.1369 RON

1 XDR = 6.4745 RON

1 ZAR = 0.2810 RON

Editia 7792 - 03 oct 04:32

ISU Braşov, 7 pensionări într-o zi

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 19 iulie 2021

„Rodul muncii de-o viaţă şi înţelepciunea unui nou început”

ISU Braşov, 7 pensionări într-o zi

Începând cu data de 15 iulie, şapte plutonieri din cadrul Inspectoarului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă „Ţara Bârsei” Braşov au trecut în rezervă cu drept de pensie.
Plt. adj. sef Dragomirescu Claudiu, plt. adj. Piştea Aurel, plt. adj. Mirea Alin, plt. adj. sef Ghişoiu Silviu, plt. maj. Dochioiu Titi, plt.adj.sef Garcea Ioan si plt. maj. Iorgescu Sorin s-au remarcat, pe timpul activităţii, prin profesionalism şi implicare, îndeplinind cu succes misiunile încredinţate, spun cei din conducerea Inspectoratului.
„Într-o atmosferă plină de emoţie, după ce ani la rând au servit patria cu credinţă, curaj şi devotement, purtând cu măndrie uniforma militară, aceştia şi-au luat rămas bun, cu lacrimi în ochi, de la colegii alături de care au trăit amintiri de neuitat. La finalul carierei de salvatori le mulţumim pentru efortul depus în întreaga activitate profesională în slujba semenilor şi le dorim multă sănătate, linişte, bucurii alături de cei dragi şi să se bucure de pensie cât mai mult timp. Pensionarea este rodul dulce al muncii de-o viaţă şi înţelepciunea unui nou început”, a precizat maior Ciprian Sfreja, purtător de cuvânt al ISU Braşov.

+3 -3

Comentarii

'Raoke'

2021-07-19 18:00:15


'@stercalau\nDe ce nu macar 62-65? De ce? de ce 50? Cati ani mai sunt de la 50 la 65?'

'Raoke'

2021-07-19 17:58:20


'@maiu,\nBei, tablagiule sau ce esti tu, sunt dublu speciali: la anii la care ies si la ce fel de pensie iau!'

'Rammstein'

2021-07-19 14:55:21


'Rusine plosnițelor!!..ati furat statul român de milioane de lei din taxele și impozitele plătite de proști...'

'maiu g'

2021-07-19 14:28:28


'Angajati-va naibii, la pompieri, daca e asa de bine acolo !\nCred ca nici inspectorul sef nu ia atat, cat ziceți voi acolo. Pompierii, jandarmii, politistii , nu au parte de pensii speciale.\nComentarii de batjocura. Românilor !!!'

'imobiliarii ISU'

2021-07-19 10:31:30


'Au iesit la 40 de ani, proaspat speciali cu 6000 ron net pensie! Au prins maririle de salariu si sporurile aferente pandemiei (cand au incasat si 9000 ron net salariu), si astfel au ajuns la inimaginabila pensie de 6000 ron net pt un tablagiu cu cateva luni de scoala in plus fata de liceu! \n\nO societate falimentara isi arata adevata fata! \n\nTuturor prapaditilor care baga mana in buzunarul romanilor, le dorim sa nu aibe parte de banii aia care nu li se cuvin! Hoti cu acte in regula! Pensii care nu au nimic in comun cu contributivitatea, calculate ca 85% din brutul ultimului salariu! \n\nHoti, doar purtatori de uniforme!\n\n'

'Cineva'

2021-07-19 09:53:49


'Din poze nu par sa aiba mai mult de 50 de ani. Prin urmare despre ce vorbim aici? In loc sa ramana si sa instruiasca generatiile care vin, ei pleaca chiar in momentul cand au atins maximum carierei profesionale si este momentul sa inceapa sa ofere acest lucru inapoi societatii.\nTotul a inceput in anii \'90 cand foarte multi profesionisti au iesit la 50 de ani pentru ca industria a data faliment. Acum urmeaza si cei din institutiile de \"forta\". Nu este de mirare ca am avut evenimentele nefericitie in care astfel de institutii si-au dat cu stangul si dreptul.\nOricum ei nu prea au nici o vina in acest caz. Este NUMAI si NUMAI meritul TUTOROR POLITICIENILOR - de toate culorile - care ne-au condus in ultimii 30 de ani. Va multumim pentru ca ati distrus aceasta tara!'

'Willy'

2021-07-19 09:20:33


'Ce discurs gretos! Bleah!'

'nicu'

2021-07-19 08:15:58


'Au 14/15 ani lucrati la ISU . In rest gargară.'

'Barbu Gh.'

2021-07-19 06:07:43


'Cîți ani aveau? Cu asta trebuia să începeți. 40 sau 45 de ani? Că suntem sătui de ăștia cu pensii speciale.'

'stercalau'

2021-07-19 06:01:58


'EXPERIENTA DE VIATA LA 45 ANI .SA TOT LUCREZI LA BUGETARI.DE CE NU II TINE MACAR PINA LA 50 ANI?'