Curs BNR

1 EUR = 4.9183 RON

1 USD = 4.1388 RON

1 GBP = 5.7564 RON

1 XAU = 240.8930 RON

1 AED = 1.1268 RON

1 AUD = 3.0591 RON

1 BGN = 2.5147 RON

1 BRL = 0.7996 RON

1 CAD = 3.3070 RON

1 CHF = 4.5775 RON

1 CNY = 0.6401 RON

1 CZK = 0.1928 RON

1 DKK = 0.6612 RON

1 EGP = 0.2632 RON

1 HUF = 1.3852 RON

1 INR = 0.0557 RON

1 JPY = 3.7905 RON

1 KRW = 0.3606 RON

1 MDL = 0.2312 RON

1 MXN = 0.2086 RON

1 NOK = 0.4717 RON

1 NZD = 2.8985 RON

1 PLN = 1.0807 RON

1 RSD = 0.0418 RON

1 RUB = 0.0568 RON

1 SEK = 0.4822 RON

1 TRY = 0.4969 RON

1 UAH = 0.1543 RON

1 XDR = 5.9100 RON

1 ZAR = 0.2881 RON

Editia 7508 - 03 aug 16:49

ISU Braşov, 7 pensionări într-o zi

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 19 iulie 2021

„Rodul muncii de-o viaţă şi înţelepciunea unui nou început”

ISU Braşov, 7 pensionări într-o zi

Începând cu data de 15 iulie, şapte plutonieri din cadrul Inspectoarului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă „Ţara Bârsei” Braşov au trecut în rezervă cu drept de pensie.
Plt. adj. sef Dragomirescu Claudiu, plt. adj. Piştea Aurel, plt. adj. Mirea Alin, plt. adj. sef Ghişoiu Silviu, plt. maj. Dochioiu Titi, plt.adj.sef Garcea Ioan si plt. maj. Iorgescu Sorin s-au remarcat, pe timpul activităţii, prin profesionalism şi implicare, îndeplinind cu succes misiunile încredinţate, spun cei din conducerea Inspectoratului.
„Într-o atmosferă plină de emoţie, după ce ani la rând au servit patria cu credinţă, curaj şi devotement, purtând cu măndrie uniforma militară, aceştia şi-au luat rămas bun, cu lacrimi în ochi, de la colegii alături de care au trăit amintiri de neuitat. La finalul carierei de salvatori le mulţumim pentru efortul depus în întreaga activitate profesională în slujba semenilor şi le dorim multă sănătate, linişte, bucurii alături de cei dragi şi să se bucure de pensie cât mai mult timp. Pensionarea este rodul dulce al muncii de-o viaţă şi înţelepciunea unui nou început”, a precizat maior Ciprian Sfreja, purtător de cuvânt al ISU Braşov.

+3 -3

Comentarii

'Raoke'

2021-07-19 18:00:15


'@stercalau\nDe ce nu macar 62-65? De ce? de ce 50? Cati ani mai sunt de la 50 la 65?'

'Raoke'

2021-07-19 17:58:20


'@maiu,\nBei, tablagiule sau ce esti tu, sunt dublu speciali: la anii la care ies si la ce fel de pensie iau!'

'Rammstein'

2021-07-19 14:55:21


'Rusine plosnițelor!!..ati furat statul român de milioane de lei din taxele și impozitele plătite de proști...'

'maiu g'

2021-07-19 14:28:28


'Angajati-va naibii, la pompieri, daca e asa de bine acolo !\nCred ca nici inspectorul sef nu ia atat, cat ziceți voi acolo. Pompierii, jandarmii, politistii , nu au parte de pensii speciale.\nComentarii de batjocura. Românilor !!!'

'imobiliarii ISU'

2021-07-19 10:31:30


'Au iesit la 40 de ani, proaspat speciali cu 6000 ron net pensie! Au prins maririle de salariu si sporurile aferente pandemiei (cand au incasat si 9000 ron net salariu), si astfel au ajuns la inimaginabila pensie de 6000 ron net pt un tablagiu cu cateva luni de scoala in plus fata de liceu! \n\nO societate falimentara isi arata adevata fata! \n\nTuturor prapaditilor care baga mana in buzunarul romanilor, le dorim sa nu aibe parte de banii aia care nu li se cuvin! Hoti cu acte in regula! Pensii care nu au nimic in comun cu contributivitatea, calculate ca 85% din brutul ultimului salariu! \n\nHoti, doar purtatori de uniforme!\n\n'

'Cineva'

2021-07-19 09:53:49


'Din poze nu par sa aiba mai mult de 50 de ani. Prin urmare despre ce vorbim aici? In loc sa ramana si sa instruiasca generatiile care vin, ei pleaca chiar in momentul cand au atins maximum carierei profesionale si este momentul sa inceapa sa ofere acest lucru inapoi societatii.\nTotul a inceput in anii \'90 cand foarte multi profesionisti au iesit la 50 de ani pentru ca industria a data faliment. Acum urmeaza si cei din institutiile de \"forta\". Nu este de mirare ca am avut evenimentele nefericitie in care astfel de institutii si-au dat cu stangul si dreptul.\nOricum ei nu prea au nici o vina in acest caz. Este NUMAI si NUMAI meritul TUTOROR POLITICIENILOR - de toate culorile - care ne-au condus in ultimii 30 de ani. Va multumim pentru ca ati distrus aceasta tara!'

'Willy'

2021-07-19 09:20:33


'Ce discurs gretos! Bleah!'

'nicu'

2021-07-19 08:15:58


'Au 14/15 ani lucrati la ISU . In rest gargară.'

'Barbu Gh.'

2021-07-19 06:07:43


'Cîți ani aveau? Cu asta trebuia să începeți. 40 sau 45 de ani? Că suntem sătui de ăștia cu pensii speciale.'

'stercalau'

2021-07-19 06:01:58


'EXPERIENTA DE VIATA LA 45 ANI .SA TOT LUCREZI LA BUGETARI.DE CE NU II TINE MACAR PINA LA 50 ANI?'