F.C Păpăuţi - SEPSI Sf. Gheorghe 0-3 (0-1)
Marcatori: Stângă Florin (min. 45+1,70), Jakab Robert(min. 90+2).
FC Păpăuţi: Andrieşanu- Rîşteiu (min. 70- Pîrvu), Ciortan (cpt.), Nkemka, Dovleac-Andrei, Gaiţă, Dragoş (min. 85-Dobre), Borcescu - Ciopraga, Aginebu (min. 55-James Chidebe Otto). Antrenor, Pîrvu Ionel
SEPSI Sf. Gheorghe: Nagy- Răduţoiu, Mihai- Liviu, Berde, Molnar- Negotei (min. 57 - Rapo), Stângă (cpt.), Jakab, Saha (min. 55 - Stăncescu)-Mircescu (min. 40 - Suciu), Kurtuly (min. 80-Demeş). Antrenor, Suciu Valentin.
Arbitru: Dorcioman Cristina (Câmpulung Muscel-Argeş), asistenţi: Albu Balint,
Bojan Cosmin (ambii din Târgu Mureş)
Observatori: Rusu Cristinel (Focşani - 15 Vrancea) şi Băcescu Mihai(Braşov).

Prima repriză a fost controlată de către oaspeţi, care au ratat cu seninătate ocazii mari de a marca. Şi până la urmă au reuşit să înscrie în primul minut de prelungire a primei reprize prin fostul jucător al FC Braşov, Pandurii Târgu-Jiu şi ultima oară sezonul trecut la Corona Braşov - Stângă Florin, la o fază încâlcită în careul gazdelor, de unde din 10 m, nu a avut de îndeplinit decât o simplă formalitate, scorul devenind 0-1. Aici remarcăm evoluţia excelentă a portarului echipei-gazdă, Andrieşanu Casian, care a făcut minuni, limitând proporţiile scorului. În al doilea mitan jocul
s-a echilibrat, iar în min. 60, jucătorul nigerian James Chidebe Otto la un contra-atac al echipei gazdă, scăpat singur cu portarul echipei-oaspete, trage în plasa laterală, ratând şansa de a aduce mult râvnita egalare. În min. 70, în urma executării unui corner de pe partea stângă de atac, oaspeţii reuşesc să-şi majoreze diferenţa prin acelaşi jucător Stângă Florin, care finalizează cu un şut violent sub transversală şi jocurile erau deja făcute, nemaipunându-se problema învingătoarei. În min. 90+2, la o fază în care mingea era la gazde, la o neatenţie a fundaşului central Ciortan Ionel, atacantul echipei oaspete duce scorul la 0-3, înscriind pe lângă bravul portar al echipei gazdă.
„În opinia mea, chiar dacă după trei etape disputate, avem trei înfrângeri, destul de drastice, echipa noastră creşte de la meci la meci în valoare şi sincer nu-i condamn pe aceşti minunaţi copii care au venit de la 450 km, de la Reşiţa la Braşov împreună cu profesorul Negrea Alin-Lucian şi ţin să precizez că sunt copii în adevăratul sens al cuvântului, pentru că suntem cea mai tânără echipă din seria în care evoluăm şi cred că şi din tot campionatul Ligii a III-a, gândindu-ne, că în afara celor patru jucători nigerieni, care au 20 de ani, cel mai «în vârstă» fotbalist are 17 ani şi asta spune totul. Referitor la joc, ţin să remarc evoluţia excelentă  a portarului Andrieşanu, care a închis poarta până la marcarea primului gol al oaspeţilor şi a dat dovadă, în ciuda vârstei fragede care o are, de mult curaj şi mult sacrificiu şi să nu uit să spun, în opinia mea sinceră, poate să joace la orice echipă din Liga a III-a”, a declarat la final directorul sportiv al gazdelor, Claudiu Cernat.
„A fost un joc dificil la fel ca toate jocurile care vor urma, prin prisma faptului că întâlnim un alt fel de nivel fotbalistic, dar cu încredere şi răbdare, putem clădi o echipă frumoasă care garantez că în trei ani poate juca chiar în Liga a II-a, urmând exemplul echipei Sportul Studenţesc de acum câţiva ani şi ne permitem să visăm şi la mai mult. Referitor la proiect, judeţul Braşov a câştigat o echipă, chiar două cu cea de futsal, o nouă bază sportivă care a reintrat în circuit şi cel mai important, ne dorim ca Oraşul Râşnov să devină centrul fotbalistic al juniorilor, care doresc să devină parte într-un proiect sănătos, alături de oameni cărora le place sportul şi anume, edilul Râşnovului, Veştea Adrian, care a fost lângă noi de la început”, a spus şi finanţatorul Negrea Alin Lucian.