Editia 8169 - 24 apr 16:02

FOTBAL- LIGA 4

Hărmanul se menţine pe primul loc după victoria din prelungiri contra Zărneştiului

Publicat la 31 martie 2015

În runda a doua a returului campionatului ligii a IV-a judeţene de fotbal
s-au confruntat liderul la zi al campionatului, Înfrăţirea Hărman şi campioana ASF Zărneşti, meci câştigat de primi în primul minut de prelungiri. La finalul partidei, centralul Alexandru Ioniţă a reţinut legitimaţia de joc a lui Sanislav pentru injurii aduse arbitrului. Inter Cristian a câştigat la Prejmer prin tripla realizată de Vasilache. Prin dispariţia formaţiei din Făgăraş, echipa din Berivoi a câştigat meciul la masa verde. Etapa a consemnat 4 victorii ale gazdelor şi numai 2 ale oaspeţilor, cu o medie de 3,57 goluri /meci, ce reprezintă o cotă destul de ridicată.
Rezultatele complete ale rundei a XVII-a şi marcatorii: Aripile Braşov - ACS Hălchiu 4-0 (1-0), Lengyel (7), Lupu (67, 75, 77). La juniori 1; ACS Bran - Viitorul Ghimbav 1-1(1-0), Căpăţână (16)/Cocan (78). La juniori 2-0; AS Prejmer - Inter Cristian 2-3 (1-1), Ichimescu (27), Drăgan (48)/Vasilache (13, 57, 83).La juniori 0-15; Înfrăţirea Hărman - ASF Zărneşti 2-1 (0-1), Vârlan (58), Feraru (90+1)/ Dascălu (42). La juniori 2-8; Cetate Rupea/Homorod -ACSM Codlea 0-2 (0-0), Ionuţ (59), Amariei (62). La juniori 1-1; CS Oraşul Victoria - Olimpic Voila 4-0 (1-0), Bucătaru (20), D. Bădăloi (51,74), M. Bădăloi (85) La juniori 3-0; Cetate Râşnov - Energia Feldioara 5-0 (2-0), Vrânceanu (32), Blaj (37), Simon (48,70), Ramoveanu (80). La juniori 1-1; Carpaţi Berivoi - Civitas Făgăraş 3-0 (W0).

16. Feldioara          17  2  1 14  15-58     7

Următoarea etapă 4 aprilie,  ora 11: ACS Hălchiu - Energia Feldioara (în tur 4-0), Viitorul Ghimbav-Aripile Braşov (3-0), Inter Cristian - ACS Bran (8-0), ASF Zărneşti -AS Prejmer (4-1), ACSM Codlea- Înfrăţirea Hărman (1-2), Carpaţi Berivoi-Cetate Rupea/Homorod (2-2), Cetate Râşnov - ASC Or. Victoria (0-1).