Editia 8166 - 19 apr 08:14

FOTBAL- LIGA 4

Ghimbăvenii învinşi la scor la Oraşul Victoria, şi-au „luat” nouă goluri!

Publicat la 30 mai 2014

Miercuri, s-a disputat etapa numărul 28, una în care s-au disputat numai 8 partide, meciul dintre AS Caţa şi Carpaţi Berivoi, nefiind programat. A fost o etapă în care formaţiile din partea superioară a clasamentului au cucerit în mare parte punctele, dar se remarcă victoria la scor de curtea şcolii de la Oraşul Victoria în care formaţia locală a dispus cu 9-0 de o fostă divizionară C, FC Ghimbav. Doi jucători au fost eliminaţi pentru injurii aduse arbitrilor. Lucian Barabaş (Inter) în minutul 62 şi Dobran (Ghimbav) în minutul 54, iar Trenel (Viitorul) pentru cumul de avertismente în minutul 66.
Rezultatele şi marcatorii rundei a 28-a: Olimpic Voila - Inter Cristian 2-2, Vesconi (62), Dan (69-autogol)/ Vasilache (61), Constantinescu (89). La juniori 0-4; Doripesco Hălchiu - Viitorul Ghimbav 0-3, Dorohonceanu (20, 77), Ciorăşteanu (33 ). La juniori 2-3; ACSM Codlea - FC Râşnov 0-4, Kalanayos (7), Mariean (20), Blaj (75), Ivanciu (82). La juniori 1-0 ; Energia Feldioara - Aripile Braşov 2-1, Hurmuz (13), Pantea (77)/ Pavel (25). La juniori 1-1; AS Vulcan - Înfrăţirea Hărman 1-6, Marcu (54)/ Pop (22), Strătilă (36,78), Mitroi (37), Terciu (59), Szabo (82). La juniori 6-3; ASF Zărneşti - Cetate Rupea/Homorod 6-0, Lăutariu (9), Dascălu (10,29), Fânariu (50,54,75). La juniori 3-0; ACS Victoria - FC Ghimbav 9-0, Cristian (37,61), D.Bădăloi (43,63,67), Colarez (49,79), Bivolaru (59), Coman (84); AS Caţa - Carpaţi Berivoi 0-3 (W0).

16. Rupea     28    2    3    23    19-92    9

Următoarea etapă, penultima a campionatului, mâine 31 mai, ora 11: FC Ghimbav 2000 - Carpaţi Berivoi, Viitorul Ghimbav - Olimpic Voila, FC Râşnov - Doripesco Hălchiu, Aripile Braşov - ACSM Codlea, Înfrăţirea Hărman - Energia Feldioara, Cetate Rupea/Homorod - AS Vulcan, ASC Victoria - ASF Zărneşti. Inter Cristian va sta.