Editia 8170 - 25 apr 00:01

FOTBAL LIGA II-a: Prima înfrângere pentru Corona în pregătiri

Publicat la 02 august 2012

Corona Brașov - Unirea Slobozia 2-4 (1-0) Stadionul: Metrom. Pentru Corona au înscris: Coman (5), Popa (65). Corona: Traian Marc-Martac, Damian, Foriko,Fizeșan - Postolache, Munteanu, Stere, Sorin Marin - Coman, Chirciu (repriza I-a); Târziu - Mădulărea, Stanciu, Ștefan, Avram-Popa, Leonte, Pasztor, Marcăș - Ene, Marinescu (repriza a II-a)

Corona Brașov - Unirea Slobozia 2-4 (1-0) Stadionul: Metrom. Pentru Corona au înscris: Coman (5), Popa (65). Corona: Traian Marc-Martac, Damian, Foriko,Fizeșan - Postolache, Munteanu, Stere, Sorin Marin - Coman, Chirciu (repriza I-a); Târziu - Mădulărea, Stanciu, Ștefan, Avram-Popa, Leonte, Pasztor, Marcăș - Ene, Marinescu (repriza a II-a). Antrenor: Daniel Bona. A fost o primă repriză în care Corona a dominat categoric, a înscris încă din start prin Coman și a mai avut alte două oportunități de a majora scorul. În min, 20 Sorin Marin a șutat de la 12 m puțin pe lângă poartă pentru ca în minutul 30 Coman să reia din 6 m în brațele portarului. La reluare, Daniel Bona a schimbat complet echipa introducând jucătorii tineri din care 4 au fost de până la 21 de ani, echipă, care a plătit tribut lipsei de experiență. De notat că ultimile două goluri ale oaspeților au fost înscrise în minutele 88 și 90+2. Următorul meci Corona îl va susține sâmbătă de la ora 10:00 în compania fostei prim divizionare, FCM Tg.Mureș, pe același stadion Metrom, în care banca tehnică va folosi o formație apropiată de cea cu care va ataca campionatul ligii secunde.