Editia 8168 - 23 apr 10:17

FOTBAL LIGA A II-a: Învingătorii de la Slatina se destăinuie

Autor: Dan VINTILÃ, Bunã Ziua Braºov

Publicat la 26 octombrie 2012

La revenirea de la Slatina unde Corona a reușit cea de-a treia victorie din deplasare antrenorul Dan Bona (foto) și marcatorii victoriei, Bogdan Marinescu și Marius Ene s-au destăinuit mass media

FOTBAL LIGA A II-a: Învingătorii de la Slatina  se destăinuie La revenirea de la Slatina unde Corona a reușit cea de-a treia victorie din deplasare antrenorul Dan Bona (foto) și marcatorii victoriei, Bogdan Marinescu și Marius Ene s-au destăinuit mass media. „Ne bucură că ne-am întors cu 3 puncte de la Slatina. Am beneficiat și de șansa de a avea un om în plus din minutul 3. Am valorificat în cea de-a doua repriză prin cele două goluri marcate. Nu trebuie omis faptul că am avut și în prima repriză trei ocazii mari prin Marinescu, Sorin Marin și Stângă”, a declarat Daniel Bona. La rândul lui, Marius Ene s-a arătat deosebit de mulțumit de faptul că echipa se află „într-un moment pe care nimeni din Brașov nu se aștepta, pe primul loc, iar presiunea va crește în continuare de la meci la meci. Probabil că cerințele de la noi sunt altele. Mai marii celor care se ocupă de noi vor trebui să gestioneze bine momentul bun în care ne aflăm și poate că la sfârșitul sezonului să ne aflăm acolo unde nu ne ne-am gândit vreodată. Presiunea se va muta în curtea noastră. La început toată lumea se gândea să nu retrogradăm, dar pe parcurs am ajuns acolo unde am ajuns. Ne aflăm pe primul loc și de ce nu suntem principala candidată la promovare. Poate că este prea mult spus, dar clasamentul ne este favorabil. Jucătorii care fac parte din primul 11 sunt jucători cu experiență, pentru ei fotbalul nu are secrete. Meritul este atât al băncii tehnice, cât și al jucătorilor, să nu uităm că echipa se află la debutul în liga secundă”. Duminică, Corona va disputa un meci deosebit de important cu vecina de clasament, nou promovata Damila Măciuca, de la ora 12:00.