Curs BNR

1 EUR = 4.9737 RON

1 USD = 4.6664 RON

1 GBP = 5.8274 RON

1 XAU = 352.3272 RON

1 AED = 1.2707 RON

1 AUD = 3.0251 RON

1 BGN = 2.5430 RON

1 BRL = 0.9123 RON

1 CAD = 3.3963 RON

1 CHF = 5.1094 RON

1 CNY = 0.6447 RON

1 CZK = 0.1965 RON

1 DKK = 0.6667 RON

1 EGP = 0.0962 RON

1 HUF = 1.2631 RON

1 INR = 0.0559 RON

1 JPY = 3.0327 RON

1 KRW = 0.3374 RON

1 MDL = 0.2639 RON

1 MXN = 0.2814 RON

1 NOK = 0.4273 RON

1 NZD = 2.7735 RON

1 PLN = 1.1598 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0498 RON

1 SEK = 0.4299 RON

1 TRY = 0.1440 RON

1 UAH = 0.1178 RON

1 XDR = 6.1448 RON

1 ZAR = 0.2463 RON

Editia 8164 - 17 apr 05:02

Flota RATBV, mobilizată pentru Massif: program de noapte, capăt de linie Poiana Braşov pentru autobuzele din cartiere

Autor: Radu COLȚEA

Publicat la 07 martie 2024

Flota RATBV, mobilizată pentru Massif: program de noapte, capăt de linie Poiana Braşov pentru autobuzele din cartiere

Primăria Braşov a anunţat că, în cele 4 zile ale Festivalului Massif (14 – 17 martie), la fel ca anul trecut, RATBV va introduce linii suplimentare, iar programul de funcţionare al unor linii existente va fi prelungit.
Măsurile anunţate:
- se suplimentează următoarele linii care au capă de linie Livada Poştei: 1, 2, 2B, 4, 6, 16, 17, 20, 28, 31, 34, 36, 41.  
- se introduc liniile 1M,2M, 6M, 16M, 17M, 28M, 31M, 34M, 36M, 50M;
- se introduc curse suplimentare pe Linia 100 (Gara Braşov – Poiana Braşov); Linia 60 (Silver Mountain – Poiana Braşov);
- se înfiinţează Linia 130M (Râşnov, parcarea din Valea Cetăţii – Poiana Braşov).
Totodată, va fi prelungit şI programul autobuzelor, până la 02.00 pentru unele curse, dar şi programul casieriilor din Livada Poştei şi Poiana Braşov.

Comentarii

'Cucu dan'

2024-03-07 11:09:18


'Am vazut un comentariu in care se spune ca bugetul municipiului este pe plus. Gresit ,intrucat consiliul local in data de 12 februarie 2024 a aprobat sa se ia un imprumut de 150 milioane lei!!. Cine e nebun sa contracteze un imprumut cu dobanda cand esti pe plus ?'

'Gladiator'

2024-03-07 08:21:21


'Nu cred ca este o problema referitor la faptul ca se pune flota RAT la dispozitie, atata timp cat se platesc macar costurile de operare, dar si in acelasi timp se asigura transportul comun in Brasov conform programului. \nPentru speriatii de mai sus le spun sa stea linistiti ca nu vine nimeni pe la spate sa ii intrebe de sanatate si nici sa le dea cu ceva praf in nas, cu sau fara festivale. Atata timp cat Brasovul este pe plus referitor la venituri vs. costuri eu cred ca trebuie sa fie un festival care trebuie sa aiba loc. '

'Aurel Amalinei'

2024-03-07 07:39:39


'Sa vezi apoi drogati, unii vor face bani frumosi de pe urma drogatilor'

'Sorin'

2024-03-07 05:58:21


'Doamne cât de prosti sunt , cum draq a ajuns primar unul care nu știe efectiv ,,de capul lui ,,….'

'George1000'

2024-03-07 02:44:52


'Ba moderator daca umblu cu dubla măsură și comentariu meu nu îl aprobo da pe a lui retardul de GIGICONTRATU l-ai aprobat cu toate că încalcă grav standardele te voi raporta la redacție sa fii concediat'

'George1000'

2024-03-07 02:42:27


'GIGICONTRATU se vede că ești bou daca crezi că toți spectatorii de la festivaluri sunt drogați. Ai probleme serioase la căpățână so ai nevoie de control urgent '

'Cucu dan'

2024-03-06 19:18:06


'Don primar!\nDar un raliu, doua, nu organizati?'

'GIGICONTRATU'

2024-03-06 18:59:47


'Bai neica...Ia sa adune toti disperatii si drogatii de la masiff ,la adunat gunoaiele din paduri si chistoacele de pe strazi...sa vezi atunci inghesuiala...Pai cum e posibil .pe bani publici,sa pui ditamai parc auto la dispozitia drogatilor de la astfel de adunaturi zise festivaluri???\nPai in orele de varf,abia vezi cate un autobuz Rat si ala mic si inghesuit,pe traseu...iar aci se face exces de zel si de bani din impozitele platite de pensionarii si oamenii de buna credinta.MAI NENE PRIMARIU,ai acordul acestor oameni,care platesc impozite,sa le cheltui banii in acest fel???ZI NENICULE?'

'gigi contratu'

2024-03-06 18:58:47


'Bai neica...Ia sa adune toti disperatii si drogatii de la masiff ,la adunat gunoaiele din paduri si chistoacele de pe strazi...sa vezi atunci inghesuiala...Pai cum e posibil .pe bani publici,sa pui ditamai parc auto la dispozitia drogatilor de la astfel de adunaturi zise festivaluri???\nPai in orele de varf,abia vezi cate un autobuz Rat si ala mic si inghesuit,pe traseu...iar aci se face exces de zel si de bani din impozitele platite de pensionarii si oamenii de buna credinta.MAI NENE PRIMARIU,ai acordul acestor oameni,care platesc impozite,sa le cheltui banii in acest fel???ZI NENICULE?'

'Nicu'

2024-03-06 18:56:03


'Permisele de libera trecere se ridicau in trecut de la fostul cinema Astra pana la ora 20.De fapt nici nu are logica sa mai pui un carton in parbriz din moment ce te poti legitima cu o carte de identitate, care are adresa. Asa se intampla cand gandesti putin!\n'

'Barbu Gh.'