Editia 8133 - 01 mar 01:19

Dan Petrescu, o nouă înfrângere în Liga Campionilor Asiei!

Autor:

Publicat la 09 noiembrie 2023

Dan Petrescu a suferit o nouă înfrângere în Liga Campionilor Asiei! Formaţia pregătită de tehnicianul român a fost învinsă de o echipă mult mai slab cotată din singapore, în cadrul etapei cu numărul 4 a competiţiei asiatice. Jeonbuk a cedat cu scorul de 0-2 în faţa celor de la Lion City, campioana sezonului trecut din Singapore. De asemenea, jucătorii „Bursucului” au ratat şi o lovitură de la 11 metri, în finalul duelului. Partida care a contat pentru etapa cu numărul 4 a Ligii Campionilor Asiei a început foarte bine pentru formaţia din Singapore, care a punctat încă din minutul 23 al duelului, prin Zivkovic. Jucătorii lui Dan Petrescu nu au reuşit să o pună în dificultate pe Lion City, iar scorul pauzei a fost de 1-0. În cadrul reprizei secunde, acelaşi Zivkovic a reuşit „dubla”, în minutul 55. Mai apoi, cei de la Jeonbuk au primit o lovitură de la 11 metri, care a fost ratată de către Gustavo, în minutul 90 al duelului de pe Bishan Stadium din Singapore. După acest meci, „Bursucul” a ajuns la 2 eşecuri în grupele Ligii Campionilor. Jeonbuk se află în Grupa F a competiţiei, alături de Bangkok United (Thailanda), Lion City (Singapore) şi Kitchee (Hong Kong). Pentru formaţia pregătită de Dan Petrescu urmează meciul cu cei de la Incheon, din campionat, care se va juca pe data de 12 noiembrie. În următoarea etapă din Liga Campionilor Asiei, Jeonbuk se va duela cu cei de la Kitchee, în deplasare, pe 29 noiembrie.