Curs BNR

1 EUR = 4.9448 RON

1 USD = 4.7348 RON

1 GBP = 5.7408 RON

1 XAU = 274.8111 RON

1 AED = 1.2890 RON

1 AUD = 3.2560 RON

1 BGN = 2.5282 RON

1 BRL = 0.8882 RON

1 CAD = 3.6859 RON

1 CHF = 4.9342 RON

1 CNY = 0.7077 RON

1 CZK = 0.1999 RON

1 DKK = 0.6647 RON

1 EGP = 0.2512 RON

1 HUF = 1.2354 RON

1 INR = 0.0600 RON

1 JPY = 3.4944 RON

1 KRW = 0.3651 RON

1 MDL = 0.2474 RON

1 MXN = 0.2341 RON

1 NOK = 0.4787 RON

1 NZD = 2.9589 RON

1 PLN = 1.0520 RON

1 RSD = 0.0421 RON

1 RUB = 0.0846 RON

1 SEK = 0.4592 RON

1 TRY = 0.2814 RON

1 UAH = 0.1602 RON

1 XDR = 6.2995 RON

1 ZAR = 0.2901 RON

Editia 7730 - 06 iul 10:20

„Cupa Ciucaș” și-a desemnat semifinalistele

Autor: Dan VINTILÃ

Publicat la 07 iulie 2010

Competiția organizată la nivelul echipelor din eșaloanele IV și V, dotată cu Cupa Ciucaș și-a desfășurat meciurile din cele patru grupe desemnându-și câștigătorii

Competiția organizată la nivelul echipelor din eșaloanele IV și V, dotată cu Cupa Ciucaș și-a desfășurat meciurile din cele patru grupe desemnându-și câștigătorii. În semifinale au ajuns formațiile din campionatul județean, care au învins clar formațiile din eșalonul „Onoare”. A surprins egalul realizat de formația din Hălchiu în compania unei formații cu tendințe de promovare în eșalonul trei al fotbalului. Rezultate: Grupa A AS Unirea Ticuș - FC Râșnov 0-17; AS Unirea Ticuș - FC Cața 4-1; FC Râșnov - FC Cața 10-5. Clasament 1. FC Râșnov 2 2 0 0 27-5 6 2. Unirea Ticuș 2 1 0 1 4-18 3 3. FC Cața 2 0 0 1 6-14 0 Grupa B AS Bucium – AS Cincu 2-1; AS Bucium - Celuloza Zărnești 0-10; AS Cincu - Celuloza Zărnești 2-10. Clasament 1. Celuloza 2 2 0 0 20-2 6 2. AS Bucium 2 1 0 1 2-11 3 3. AS Cincu 2 0 0 2 3-12 0 Grupa C AS Doripesco - CSM Făgăraș 3-3; AS Hălchiu - Șoimii Sâmbăta 3-1; CSM Făgăraș - Șoimii Sâmbăta 9-1. Clasament 1. CSM Făgăraș 2 2 0 0 12-4 6 2. AS Hălchiu 2 1 0 1 6-4 3 3. Șoimii 2 0 0 2 2-12 0 Grupa D Luceafărul Mărgineni - Olimpia Sânpetru 0-10; Luceafărul Mărgineni - Oltul Comăna 0-3; Olimpia Sânpetru -Oltul Comăna 6-0. Clasament 1. Olimpia Sânpetru 2 2 0 0 16- 0 6 2. Oltul VComana 2 1 0 1 3- 6 3 3. Luceafărul Mărg. 2 0 0 2 0-13 0 Meciurile finale vor avea loc pe stadionul Forex: vineri, 9 iulie, orele 18:00: FC Râșnov - Celuloza Zărnești; sâmbătă, 10 iulie, orele 18:00: CSM Făgăraș - Olimpia Sânpetru; duminică, 11 iulie, orele 16:00: învinsele între ele pentru locurile 3-4; sâmbătă, 10 iulie, orele 18:00: Finala.
+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotional