Curs BNR

1 EUR = 4.7218 RON

1 USD = 4.2434 RON

1 GBP = 5.2941 RON

1 XAU = 194.6143 RON

1 AED = 1.1552 RON

1 AUD = 2.9577 RON

1 BGN = 2.4142 RON

1 BRL = 1.1247 RON

1 CAD = 3.2319 RON

1 CHF = 4.2986 RON

1 CNY = 0.6172 RON

1 CZK = 0.1852 RON

1 DKK = 0.6325 RON

1 EGP = 0.2556 RON

1 HUF = 1.4518 RON

1 INR = 0.0615 RON

1 JPY = 3.9255 RON

1 KRW = 0.3591 RON

1 MDL = 0.2415 RON

1 MXN = 0.2225 RON

1 NOK = 0.4901 RON

1 NZD = 2.8374 RON

1 PLN = 1.1104 RON

1 RSD = 0.0401 RON

1 RUB = 0.0673 RON

1 SEK = 0.4492 RON

1 TRY = 0.7418 RON

1 UAH = 0.1664 RON

1 XDR = 5.8479 RON

1 ZAR = 0.3042 RON

Editia 7322 - 27 oct 11:10

FOTBAL – BARAJ LIGA 3

Corona a avut o misiune foarte uşoară în primul meci de la Ungheni

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 03 august 2020

Urmează partida decisivă pentru promovare, cu CS Ocna Mureş

Corona a avut o misiune foarte uşoară în primul meci de la Ungheni

Echipa de fotbal a CSM Corona Braşov a câştigat primul meci din barajul de promovare în Liga a 3-a, 16-0 (8-0) cu CS Gheorghieni, campioana judeţului Harghita.
Misiunea elevilor lui Călin Moldovan a fost una extrem de lejeră, scorul şi norma de opt goluri pe repriză spunând totul în acest sens.
Atacantul Alin Damian a marcat de patru ori (`48, `54, `89, `90), Adrian Voicu (`5, `36), Bogdan Roşu (`9, `10), Mugurel Buga (`12 penalty, `32) şi Marius Manole (`52, `77) au reuşit câte o dublă, iar Rares Forika (`19), Marian Cristescu (`45), Diego Alupoaie (`72) şi Marian Constantinescu (`82 penalty) şi-au trecut la rândul lor numele pe lista marcatorilor.
„Scorul ne scuteşte de orice comentariu, însă de remarcat este seriozitatea jucătorilor noştri pe parcursul întregului meci. Sunt de apreciat pentru că, în condiţiile unui adversar net inferior, au arătat maximă implicare în fiecare minut. Mai avem un pas, indiferent de adversar noi tratăm meciurile serios. Nu va fi deloc uşor, dar nici nu va fi nici vreo relaxare din partea noastră. Rămânem concentraţi şi facem totul să mergem până la capăt, să reuşm să promovăm”, a declarat la finalul partidei Călin Moldovan, antrenorul Coronei.
Miercuri, 5 august, pe acelaşi teren, fotbaliştii Coronei vor juca al doilea meci din turneul de baraj, de această dată cu CS Ocna Mureş (Alba), cu siguranţă un duel care va avea parte de mult mai mult echilibru, iar sâmbătă, 9 august, CS Ocna Mureş va juca cu CS Gheorghieni.

Situaţia grupelor de baraj
Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)
CS Unirea Mirceşti (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1-8
CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mirceşti (IS) – 5 august
ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august
Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Paşcani)
CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) –  CS Dante Botoşani (BT) – 1-2
AFCS Viitorul Curiţa (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – 5 august
CS Dante Botoşani (BT) – AFCS Viitorul Curiţa (BC) – 9 august
Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)
CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someşul Dej (CJ) – 0-0 (3-5 la penalty-uri, rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).
ACS CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) – 5 august
ACS FC Someşul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august
Regiunea 2 – Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)
Progresul Şomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei (SJ) – 9 august
Judeţul Bistriţa-Năsăud nu are reprezentantă.
Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Braşov)
ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 0-2
CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – 5 august
CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august
Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni)
CSM Corona Braşov (BV) –  CS Gheorgheni (HR) – 16-0
CS Ocna Mureş (AB) – CSM Corona Braşov (BV) – 5 august
CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureş (AB) – 9 august
Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)
CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriş (CS) – 1-1 (1-2 la penalty-uri, rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).
ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – CS Victoria Zăbrani (AR) – 5 august
ACS Progresul Ezeriş (CS) – ACS Ştiinţa Turceni (GJ) – 9 august
Regiunea 4 – Grupa B – Stadion Voinţa (Lupac)
CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroşani (HD) – 9 august
Judeţul Mehedinţi nu are reprezentantă.
Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)
ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voinţa Budeasa (AG) – 0-4
ACS Roberto Ziduri (DB) – ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – 5 august
ACS Voinţa Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august
Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)
CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costeşti (VL) – nu s-a disputat.
Judeţul Teleorman nu are reprezentantă.
Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)
ACSM Olteniţa (CL) – ACS Viitorul Domneşti (IF) – 1-0
CSO Plopeni (PH) – ACSM Olteniţa (CL) – 5 august
ACS Viitorul Domneşti (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august
Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)
CSA Steaua Bucureşti (B) – CS Argeşul Mihăileşti 2009 (GR) – 8-1
AS FC Bărăganul Ciulniţa (IL) – CSA Steaua Bucureşti (B) – 5 august
CS Argeşul Mihăileşti 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulniţa (IL) – 9 august
Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat)
CSL Victoria Gugeşti (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1-2
ACS Sportul Chişcani (BR) – CSL Victoria Gugeşti (VN) – 5 august
CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chişcani (BR) – 9 august
Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oţelul (Galaţi)
CS Gloria Albeşti (CT)  – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 0-0 (4-3 la penalty-uri).
Judeţul Tulcea nu are reprezentantă.


 

+1 -2

Comentarii

'Stegarul din Brasov'

2020-08-03 19:11:52


'Corona masina de spalat bani publici! Rusinea sportului brasovean! Multumim Scripcaru pentru ca ii sustineti si le dati tote bazele sportive unei asociatii sportive care dopeaza sportivi si primeste dezafilieri de la FRF.'

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotional