Curs BNR

1 EUR = 4.9198 RON

1 USD = 4.1348 RON

1 GBP = 5.7754 RON

1 XAU = 243.1200 RON

1 AED = 1.1257 RON

1 AUD = 3.0534 RON

1 BGN = 2.5154 RON

1 BRL = 0.8136 RON

1 CAD = 3.3243 RON

1 CHF = 4.5704 RON

1 CNY = 0.6402 RON

1 CZK = 0.1929 RON

1 DKK = 0.6615 RON

1 EGP = 0.2633 RON

1 HUF = 1.3765 RON

1 INR = 0.0556 RON

1 JPY = 3.7739 RON

1 KRW = 0.3601 RON

1 MDL = 0.2312 RON

1 MXN = 0.2081 RON

1 NOK = 0.4709 RON

1 NZD = 2.8978 RON

1 PLN = 1.0771 RON

1 RSD = 0.0418 RON

1 RUB = 0.0566 RON

1 SEK = 0.4826 RON

1 TRY = 0.4918 RON

1 UAH = 0.1542 RON

1 XDR = 5.9080 RON

1 ZAR = 0.2836 RON

Editia 7506 - 30 iul 04:28

FOTBAL – LIGA 4

Codlea a avut noroc la prima tragere

Autor: Petra VÂRLAN

Publicat la 10 mai 2021

ACS Steagu Roşu va reprezenta judeţul în faza naţională a Cupei României

Codlea a avut noroc la prima tragere

ACSM Codlea, campioana judeţului Braşov, în sezonul pandemic 2020-2021, încă dinaintea ultimei etape, a avut noroc la tragerea la sorţi a turului preliminar a barajelor de promovare în Liga a 3-a. Băieţii lui Ciprian Ursu vor evolua direct în turul secund, Cluj (Academia de Fotbal Viitorul Cluj) – Bacău (Dinamo Bacău), Sibiu (FC Avrig) – Prahova (Petrolul 95 Ploieşti) şi Satu Mare (Victoria Carei) – Argeş (Real Bradu) fiind întâlnirile care vor avea loc miercuri, potrivit liga2.prosport.ro.
Celelalte judeţe care vor da echipe direct în turul doi sunt Arad (Frontiera Curtici), Buzău (ACS Team Săgeata), Caraş-Severin (Voinţa Lupac), Constanţa (CSO Ovidiu), Dolj (Dunărea Calafat), Hunedoara (CSA Aurul Brad), Ialomiţa (CSM Feteşti), Ilfov (Viitorul Domneşti), Maramureş (CSM Sighetu Marmaţiei), Mehehinţi (Viitorul Şimian), Mureş (CS Iernut), Sălaj (Rapid Jibou), Suceava (Viitorul Liteni), Teleorman (Rapid Buzescu), Timiş (Pobeda Star Bisnov), Vâlcea (FC Băbeni) şi Vaslui (CSM Vaslui).
A doua fază a barajului se va juca în manşă dublă, cele 21 de reprezentante ale Ligilor 4 urmâjd a întâlni cele mai slab clasate echipe din Liga a 3-a (locurile 9 şi 10 din cele zece serii plus cel mai slab clasat loc 8). Tragerea la sorţi va avea loc joi.
Alba, Bihor, Bistriţa-Năsăud, Botoşani, Brăila, Bucureşti, Călăraşi, Covasna, Dâmboviţa, Galaţi, Giurgiu, Gorj, Harghita, Iaşi, Neamţ, Olt, Tulcea şi Vrancea nu au organizat campionat de Liga 4 în condiţiile stricte impuse de FRF.  
În altă ordine de idei, ACS Steagul Roşu Braşov va reprezenta judeţul nostru în faza naţională a Cupei României, care probabil va debuta spre finalul lunii iulie. Elevii lui Ionuţ Mitroi au câştigat ultimul meci al playoff-ului Ligii a 4-a, de la Ghimbav, 3-2 cu CS Colţea 1920 Braşov, asigurându-şi astfel poziţia secundă în clasamentul final.
În celălalt meci al ultimei runde, Olimpic Zărneşti a trecut cu 2-0 de ACSM Codlea.
Clasamentul final al Ligii a 4-a Braşov: 1. Codlea 20, 2. ACS Steagu Roşu 16, 3. Zărneşti 13, 4. Colţea 2.

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotional