Curs BNR

1 EUR = 4.9448 RON

1 USD = 4.7348 RON

1 GBP = 5.7408 RON

1 XAU = 274.8111 RON

1 AED = 1.2890 RON

1 AUD = 3.2560 RON

1 BGN = 2.5282 RON

1 BRL = 0.8882 RON

1 CAD = 3.6859 RON

1 CHF = 4.9342 RON

1 CNY = 0.7077 RON

1 CZK = 0.1999 RON

1 DKK = 0.6647 RON

1 EGP = 0.2512 RON

1 HUF = 1.2354 RON

1 INR = 0.0600 RON

1 JPY = 3.4944 RON

1 KRW = 0.3651 RON

1 MDL = 0.2474 RON

1 MXN = 0.2341 RON

1 NOK = 0.4787 RON

1 NZD = 2.9589 RON

1 PLN = 1.0520 RON

1 RSD = 0.0421 RON

1 RUB = 0.0846 RON

1 SEK = 0.4592 RON

1 TRY = 0.2814 RON

1 UAH = 0.1602 RON

1 XDR = 6.2995 RON

1 ZAR = 0.2901 RON

Editia 7729 - 05 iul 00:09

FOTBAL – LIGA 4

Codlea a avut noroc la prima tragere

Autor: Petra VÂRLAN

Publicat la 10 mai 2021

ACS Steagu Roşu va reprezenta judeţul în faza naţională a Cupei României

Codlea a avut noroc la prima tragere

ACSM Codlea, campioana judeţului Braşov, în sezonul pandemic 2020-2021, încă dinaintea ultimei etape, a avut noroc la tragerea la sorţi a turului preliminar a barajelor de promovare în Liga a 3-a. Băieţii lui Ciprian Ursu vor evolua direct în turul secund, Cluj (Academia de Fotbal Viitorul Cluj) – Bacău (Dinamo Bacău), Sibiu (FC Avrig) – Prahova (Petrolul 95 Ploieşti) şi Satu Mare (Victoria Carei) – Argeş (Real Bradu) fiind întâlnirile care vor avea loc miercuri, potrivit liga2.prosport.ro.
Celelalte judeţe care vor da echipe direct în turul doi sunt Arad (Frontiera Curtici), Buzău (ACS Team Săgeata), Caraş-Severin (Voinţa Lupac), Constanţa (CSO Ovidiu), Dolj (Dunărea Calafat), Hunedoara (CSA Aurul Brad), Ialomiţa (CSM Feteşti), Ilfov (Viitorul Domneşti), Maramureş (CSM Sighetu Marmaţiei), Mehehinţi (Viitorul Şimian), Mureş (CS Iernut), Sălaj (Rapid Jibou), Suceava (Viitorul Liteni), Teleorman (Rapid Buzescu), Timiş (Pobeda Star Bisnov), Vâlcea (FC Băbeni) şi Vaslui (CSM Vaslui).
A doua fază a barajului se va juca în manşă dublă, cele 21 de reprezentante ale Ligilor 4 urmâjd a întâlni cele mai slab clasate echipe din Liga a 3-a (locurile 9 şi 10 din cele zece serii plus cel mai slab clasat loc 8). Tragerea la sorţi va avea loc joi.
Alba, Bihor, Bistriţa-Năsăud, Botoşani, Brăila, Bucureşti, Călăraşi, Covasna, Dâmboviţa, Galaţi, Giurgiu, Gorj, Harghita, Iaşi, Neamţ, Olt, Tulcea şi Vrancea nu au organizat campionat de Liga 4 în condiţiile stricte impuse de FRF.  
În altă ordine de idei, ACS Steagul Roşu Braşov va reprezenta judeţul nostru în faza naţională a Cupei României, care probabil va debuta spre finalul lunii iulie. Elevii lui Ionuţ Mitroi au câştigat ultimul meci al playoff-ului Ligii a 4-a, de la Ghimbav, 3-2 cu CS Colţea 1920 Braşov, asigurându-şi astfel poziţia secundă în clasamentul final.
În celălalt meci al ultimei runde, Olimpic Zărneşti a trecut cu 2-0 de ACSM Codlea.
Clasamentul final al Ligii a 4-a Braşov: 1. Codlea 20, 2. ACS Steagu Roşu 16, 3. Zărneşti 13, 4. Colţea 2.

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotional