banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8685 - 22 iun 06:05

Cernobîlul „patriotic”

Autor:

Publicat la 11 iunie 2019

Cernobîlul „patriotic”

Deranjată de modul în care explozia reactorului de la Cernobîl din 1986 este relatată de HBO, un post de televiziune rusesc va filma propria sa versiune, în care accentul se va pune pe urmărirea unui agent al CIA, relatează Hollywood Reporter. Versiunea rusească va fi filmată de NTV, un post de televiziune înfiinţat de oligarhul rus Vladimir Gusinsky şi deţinut de Gazprom Media (deţinută de compania energetică de stat Gazprom). Acesta urmând a fi răspunsul Federaţiei Ruse la modul în care HBO a prezentat reacţia dezastruoasă a autorităţilor sovietice la explozia reactorului nuclear. Bugetul pentru noua producţie nu a fost dezvăluit, însă Ministerul Culturii rus ar fi acordat deja aproximativ 460.000 de dolari. Iar filmul se va concentra pe un grup de agenţi KGB, care se află pe urmele unui agent CIA, infiltrat ca spion în centrala nucleară de la Cernobîl. În momentul de faţă, producţia „Cernobîl” a companiei HBO este cea mai bine notată producţie pe IMDB de până acum, având o notă de 9,7. Ea se află până şi în faţa producţiei „Game of Thrones”.

+0 -1

Comentarii

DanaBv

2019-06-11 08:35:52


As muri de ras, daca n-ar fi de plans. As muri de ras, daca sotul meu n-ar fi murit de cancer de tiroida, la 3 ani de la accidentul de la Cernobil. (simpla coincidenta, evident). Rusii arata ca n-au invatat NIMIC din cea mai mare tragedie nucleara petrecuta pe timp de pace, n-au invatat NIMIC despre cauzele ei si despre modul eroic in care mii de oameni s-au straduit dupa aceea, cu pretul vietii lor, sa impiedice ca intreaga Europa - si nu numai - sa fie arsa de radiatii din temelii. Reactia asta atat de tampita incat e rizibila nu face decat sa arate o data in plus cum si de ce s-a ajuns la un asemenea accident catastrofal. (auzi, agent CIA! Thooamne sfinte! De noaptea mintii!!)

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie