Chindia Târgovişte – FC Braşov 4-0 (2-0)
Au marcat:
Pătru (29), Cherchez (36-pen), Cherchez (47), Nisipeanu (79)
Chindia: Căbuz - Martac, Ispas, Vătavu, C. Dinu -Pătru (cpt.) (Dr. Grigore 85’), L. Mihai, Pencea (Parghel 82’), D. Dumitraşcu - Cr. Neguţ, Cherchez (Nisipeanu 75’).  Antrenor: Nicolae Croitoru.
FC Braşov: Fl. Iacob (cpt.) - Băjan, I. Şerban, Poverlovici (Ichim 63’), Ct. Stan - Enceanu, Vl. Munteanu, P. Iacob, Goge (I. Popa 69’) - Grigorie, R. Moldoveanu (Angelescu 56’). Antrenor: Cornel Ţălnar.

FC Braşov a pierdut la scor întâlnirea disputată joi în deplasare, 0-4 cu Chindia Târgovişte, elevii lui Cornel Ţălnar arătând cea mai slabă evoluţie din acest sezon de Liga a 2-a. Gazdele au deschis scorul norocos, prin Pătru (29), iar Cherchez a majorat diferenţa până la pauză, transformând un penalty obţinut tot de el, la un fault al lui Şerban (36). La două minute de la reluare, acelaşi Cherchez a făcut ca tabela să indice un scor de forfait, iar pentru ca dezastrul să fie complet, Nisipeanu a mai marcat o dată în minutul 79. „Am făcut un joc lamentabil, cel mai slab din acest sezon, după părerea mea. Într-adevăr, avem acea problemă, aşteptăm cu toţii să intre banii de la Steaua, dar asta nu scuză cu nimic evoluţia din meciul de la Târgovişte. Băieţii sunt jucători profesionişti şi ar fi trebuit să arate altceva pe teren. Sperăm să nu se mai lungească soluţionarea litigiului. Dacă nu se rezolvă, am mai spus-o, riscăm să închidem taraba. Dacă, însă, se deblochează această situaţie, consider că avem încă şansele noastre la promovare. Sepsi joacă la UTA, iar apoi trebuie să meargă la Târgovişte, ori Chindia intră serios în cărţi cu o eventuală victorie. Din acest punct de vedere e clar, promovarea se va juca până la finalul campionatului”, a declarat la finalul meciului Vasile Dochiţa, administratorul special al lui FC Braşov. „Galben-negrii” vor fi depăşiţi în clasament după această rundă de CS Mioveni, formaţie care va câştiga la masa verde jocul cu CSM Râmnicu Vâlcea, retrasă din campionat în această iarnă. Mai mult, derbyul UTA Bătrâna Doamnă – Sepsi OSK nu va avantaja echipa lui Ţălnar decât în cazul unei remize, cu o victorie arădenii depăşindu-i şi ei pe „galben-negrii”, iar un un success al covăsnenilor însemnând ca aceştia să se distanţeze la 5 puncte.