Curs BNR

1 EUR = 4.9690 RON

1 USD = 4.5823 RON

1 GBP = 5.8022 RON

1 XAU = 299.2209 RON

1 AED = 1.2476 RON

1 AUD = 2.9766 RON

1 BGN = 2.5406 RON

1 BRL = 0.9224 RON

1 CAD = 3.3717 RON

1 CHF = 5.2072 RON

1 CNY = 0.6368 RON

1 CZK = 0.1959 RON

1 DKK = 0.6666 RON

1 EGP = 0.1483 RON

1 HUF = 1.2634 RON

1 INR = 0.0553 RON

1 JPY = 3.0537 RON

1 KRW = 0.3429 RON

1 MDL = 0.2577 RON

1 MXN = 0.2686 RON

1 NOK = 0.4317 RON

1 NZD = 2.7879 RON

1 PLN = 1.1501 RON

1 RSD = 0.0424 RON

1 RUB = 0.0504 RON

1 SEK = 0.4434 RON

1 TRY = 0.1467 RON

1 UAH = 0.1205 RON

1 XDR = 6.0866 RON

1 ZAR = 0.2385 RON

Editia 8133 - 01 mar 16:30

FOTBAL – LIGA 5

Carpaţi Berivoi, campioană în „Onoare” – Zona Făgăraş

Autor: George ALDEA

Publicat la 21 iunie 2023

Carpaţi Berivoi, campioană în „Onoare” – Zona Făgăraş

Carpaţi Berivoi este campioana Ligii a 5-a, zona Făgăraş, după ce a câştigat playoff-ul competiţiei.
Potrivit fagarasultau.ro, în ultima etapă, elevii lui Ciprian Lie au învins în deplasare la Săgeata Drăguş, scor 3-2.
La finalul partidei a fost organizată festivitatea de premiere de către Asociaţia Judeţeană de Fotbal Braşov prin Comisia de fotbal Făgăraş într-o atmosferă frumoasă, de sărbătoare.
Echipa din Berivoi şi-a îndeplinit astfel obiectivul propus la începutul sezonului, câştigând atât campionatul (Liga a 5-a) cât şi Cupa României, în Ţara Făgăraşului.
Potrivit Făgăraşul Tău, lotul echipei din Berivoi are cea mai mică medie de vârstă dintre toate echipele înscrise în campionat (26 ani şi o lună), 2 dintre jucătorii care au jucat în teren având vârsta de 16 respectiv 17 ani.
Carpaţi Berivoi (campioana Ligii a 5-a Făgăraş) şi Olimpic Zărneşti II (campioana Ligii a 5-a Braşov, competiţie încheiată încă de la finalul lunii mai) au dreptul de a se înscrie în Liga a 4-a Braşov, în sezonul 2023-2024.

Liga 5 – Făgăraş
Playoff: 1. Carpaţi Berivoi 57, 2. FS Voila 55, 3. Unirea Făgăraş 53, 4. Viitorul Recea 46, 5. Luceafărul Mărgineni 41, 6. Săgeata Drăguş 38, 7. Bradul Şinca 34, 8. ASC Viştea Mare 33, 9. AS Mândra 32.
Playout: 1. AS Ludişor 46, 2. AS Ileni 31, 3. Benelux Cincu 31, 4. Transilvania Felmer 30, 5. Beclereana Beclean 13, 6. Dacia Copăcel 12, 7. Olimpia Săsciori 12, 8. Progresul Voivodeni 10.

Liga 5 – Braşov
Playoff: 1. Olimpic Zărneşti II 40, 2. AS Vulcan 2008 37, 3. ACS Hălchiu 32, 4. Recolta Budila 31
Playout: 1. ACSM Codlea II 34, 2. International Braşov 23, 3. Cetatea Apaţa 2001 17, 4. Colţea 1920 Braşov 12.


 

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie