„Careu” Coman, într-un meci dramatic

Autor: Dan NEACŞA

Publicat la 08 octombrie 2018

„Veteranul” Ioan Coman a fost one-man-show al derbyului din Liga a 4-a al oraşului Braşov, disputat sâmbătă între Steagu Roşu şi Colţea 1920.
Atacantul a marcat de patru ori, pentru o victorie dramatică a echipei sale, care a venit abia în prelungiri, deşi Steagu Roşu a condus cu 2-0 şi 3-1, însă se văzuse egalată cu doar 6 minute înainte de fluierul final.
Un alt jucător a marcat patru goluri în etapa a 7-a, Cojocaru de la Inter Cristian, echipă care s-a impus cu 10-0 pe terenul celor de la Aripile şi continua pe primul loc.
Au câştigat şi echipele care completează podiumul, cu acelaşi număr de puncte, Precizia Săcele cu 6-0 la Prietenii Rupea, iar Olimpic Zărneşti cu 3-1 la Oraşul Victoria, numărul total de goluri înscrise în această rundă ajungând la 47.

Etapa 7
Carpaţi Berivoi 0 – 3 Ciucas Tarlungeni (Neagu 34, Pencea 62, 70)
Chimia Oraşul Victoria 1 – 3 Olimpic Zărneşti (Colarez 80 respectiv / Miclis 50, Dascalu 75, 82)
A.C.S. Prejmer 2 – 4 Cetatea Homorod (Toderascu 30 , Enuta 31 / Toma 27, 48, Ganea 64, 81)
Steagu Rosu Brasov 4 – 3 Coltea 1920 Brasov (Coman 9, 45, 65, 90+3 / Sisca 53, Teodorescu 76, Firat 84)
Olimpic Voila 2 – 9 A.C.S.M. Codlea
Prietenii Rupea 0 – 6 Precizia Săcele
Aripile Braşov 0 – 10 Inter Cristian (Centiu 25, 61, 66, Feraru 32, Nazare 41, Bardita 54, 85, Cojocaru 80, 88, 90+3)