Cap la cap

Publicat la 02 octombrie 2017

AS SR și Precizia au câștigat afară și rămân singurele echipe neînvinse în L4

Cap la cap

AS SR Brașov (foto sus) s-a impus în deplasarea dificilă, mai ales din punct de vedere al suprafeței de joc, pe care a avut-o sâmbătă la Olimpic Voila, rămânând astfel pe primul loc al clasamentului Ligii a 4-a, cu 6 victorii și un singur rezultat de egalitate. Aproape de echipa Ligii Suporterilor Stegari ține Precizia Săcele, care s-a impus în derbyul de clasament de la Codlea, printr-o dublă a lui Bilibvoschi, golul victoriei venind cu 5 minute înainte de fluierul final. Scorul etapei a fost reușit de Olimpic Zărnești, 14-1 cu „lanterna roșie” din Hurez, cu atacantul Dascălu trecându-și în cont nu mai puțin de 6 reușite, iar Micliș și Lazăr bifând câte o triplă. Zărneștiul revine astfel pe podium, la patru puncte de lider și la doar două de Săcele, în timp ce Voința este singura echipă fără punct. Un joc în care golurile au curs pe bandă rulantă a fost și cel de la Berivoi, unde gazdele au cedat în fața celor de la Avântul Dumbrăvița, 3-8, Speriatu de la oaspeți fiind unul dintre protagoniștii rundei, cu 5 goluri marcate. Surprinzător, Inter Tărlungeni a cedat pe teren propriu în fața celor de la Chimia Orașul Victoria, suferind astfel prima înfrângere din acest sezon.

Unul din cele mai așteptate meciuri ale etapei, Colțea 1920 (foto) versus Steagu Roșu, s-a încheiat cu victoria gazdelor, prin golul lui Firak din repriza secundă.

Etapa a 7-a

Olimpic Zărnești – Voința Hurez 14-1 (Dascalu 4, 33, 44, 57, 81, 83, Miclis 5, 11, 31, Gabor 6, Ciociu 29, Lazăr 58, 66, 90 / Iacob 26). 12-0 la juniori.

ACSM Codlea – Precizia Săcele 1-2 (David 64 / Bilibovschi 51, 85). 1-2 la juniori.

Cetate Homorod - Prietenii Rupea 2-1 (Ticu 25, Diti 55 / Ștefan 90+1). 0-8 la juniori.

Olimpic Voila – AS SR Brașov 1-2 (Trifan 5 / Damian 1, Marcu (autogol) 13) 0-9 la juniori.

Inter Cristian - Aripile Brașov 1-0 (Nazare 11). 2-0 la juniori.

Colțea 1920 – Steagu Roșu 1-0 (Firak 65). 4-2 la juniori.

Carpați Berivoi - Avântul Dumbrăvița 3-8 (Grapa 14 ,Grigoraș 40, Barbu 75 / Speriatu 5,42, 69,81,86, Oprea 75, Hutencu 78,83) 16-1 la juniori.

Inter Tărlungeni – Orașul Victoria 0-2 (Cristian 75, David 82). 2-3 la juniori.