MINIFOTBAL

Campionatul Instituţiilor Militare: Egal între poliţişti şi pompieri

Autor: Dan NEACŞA

Publicat la 04 noiembrie 2019

Meci spectaculos în Campionatul Instituţiilor Militare, între echipele ISU Braşov şi IPA Dream Team.
După ce au fost conduşi în prima repriză cu trei 3-1, pompierii au reuşit să reducă din diferenţă, iar în repriza a doua chiar să egaleze continuând astfel să rămână pe primul loc al clasamentului.
După patru înfrângeri şi un egal echipa companiei de Comunicaţii şi Transmisiuni (foto) din cadrul Brigăzii 2 Vânătorilor de Munte Sarmizegetusa şi-a revenit obţinând două victorii şi reuşind chiar şi scorul etapei 9-1.
În urma înfrângerii cu 6-11 S3P GMJ Braşov a cedat locul în clasament echipei Black Thunder Braşov.

Rezultatele etapei
ISU BRAŞOV & IPA 1 DREAM TEAM BRAŞOV 3-3 (2-3). Au înscris Vrabie Raul, Botorea Bogdan, Sima Laurenţiu / Tamaş Robert 2, Mirica Emanuel.
SECŢIA 229 BRAŞOV & BLACK THUNDER BRAŞOV 1-9 (1-4). Au înscris Bularca Vlad / Esanu Daniel 4, Visan Adrian, 2, Baboş Alexandru, Moise Dragoş, Baboi Mădălin.
LOGISTIC BRAŞOV & IPA 1 DREAM TEAM BRAŞOV 1-3. Au înscris Mihăileanu Florin / Boariu Ciprian, Mirica Emanuel, Cârstea Răzvan.
BLACK THUNDER BRAŞOV & S3P GMJ BRAŞOV 11-6. Au înscris Baboi Mădălin 2, Vişan Adrian 4, Pătraşcu Adrian 2, Esanu Daniel, Moise Dragoş, Baboş Alexandru / Danciu Alin 4, Peterlecean 2.