Dinamo –FC Braşov 2-1 (1- 0)
Au marcat: A.Cordoş (34), C. Matei (63), respectiv Aganovici (86).
Dinamo: Marc - Fai, Durimel, Cordoş, Grecu - Bărboianu, Elton, Miranda - Matei, Bilinski, Rotariu.
FC Braşov: Fl. Iacob – Vagner, R. Machado, Leko, S. Rodrigues – M. Constantinescu, B. Madeira, C. Munteanu, Aganovic – Şt. Grigorie – L. Ganea
Arbitri: George Cătălin Găman (Craiova), Gabriel Stroe (Piteşti), Marius Marchidanu (Brăila).
Cartonaş galben: Vagner (89).

„Stegarii” au început bine partida din Ştefan cel Mare, având posesia şi menţinând jocul în jumătatea gazdelor, cu un Liviu Ganea activ şi arătând pofta de joc între fundaşii fostei sale echipe. Prima ocazie o are Grigorie, care reia cu capul peste poartă o lovitură liberă executată de Aganovic, iar după câteva momente, un corner bătut de croat aduce din nou emoţii în careul „câinilor”. Aceştia îşi aduc aminte aminte că joacă acasă, iar după un sfert de oră Bilnski ameninţă printr-un „cap” poarta lui Florin Iacob, însă acesta se opune excelent.
Polonezul este urmat de Rotariu, care pătrunde printre fundaşii lui Szabo şi şutează de la marginea careului, însă mingea trece peste poartă. Dinamoviştii devin tot mai insistenţi, iar în minutul 34 Cordoş se înalţă în careu şi deschide scorul. „Galben-negrii” revin în ofensivă pe finalul primei reprize, centrarea lui Vagner îl găseşte pe Liviu Ganea, care nu reuşeşte să îl învingă însă pe Marc.
Repriza secundă a început cam ca în aceleaşi coordonate ca şi prima, Dinamo, parcă mai preocupată de destinaţia celor trei puncte, Braşovul hoţeşte, la mica ciupeală. Alexe, copilul teribil din Groapă, a conlucrat perfect cu Rotariu şi C. Matei a îndeplinit o formalitate când a şutat din apropiere sub transversală (63). A ieşit C. Munteanu, a intrat Ciocâlteu, dar rezultatul întârzia să se vadă.
Şi totuşi, târziu, au marcat şi stegarii la o fază în care Aganovici a intrat cu mingea în poartă, 2-1 (86). Puteau chiar egala, dar Ricky Machado a ratat în primul minut al prelungirilor.
Un rezultat negativ, dar corect pe undeva. Şi stegarii au nevoie de puncte...

Declaraţii ponderate din partea combatanţilor
- „Chiar dacă am pierdut, eu sunt optimist, avem capacitatea de a ne reveni. Dinamo nu ne-a surprins cu nimic, poate doar la faza primului gol, când deşi ştiam ce schemă au la fazele fixe, jucătorii n-au fost concentraţi”. (Adrian Szabo)
- „N-am încurcat vestiarele, am mai jucat împotriva lui Dinamo în Ştefan cel Mare. Faptul că publicul m-a aplaudat e o dovadă că am făcut şi eu ceva la acest club. Le mulţumesc tuturor.” (Cătălin Munteanu)
- „A fost o căldură foarte mare, greu de jucat pe canicula asta. Să nu se uite că Dinamo e neînvinsă, e mare lucru zic eu. Vrem să ajungem la un nivel şi mai înalt, dar pentru asta jucătorii trebuie să înţeleagă exact ce înseamnă spiritul lui Dinamo.” (Dorin Mateuţ)