banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8689 - 26 iun 21:44

PROMISIUNEA DIN IANUARIE ŞI REALITATEA DIN DECEMBRIE

Braşovul, mai sărac decât la începutul anului

Autor: Radu COLŢEA

Publicat la 12 decembrie 2018

Braşovul, mai sărac decât la începutul anului

Primarul Braşovului, George Scripcaru, a amintit ieri de faptul că la începutul acestui an, în urma aplicării noului Cod Fiscal, municipiul Braşov a primit de la bugetul de stat cu 75 milioane de lei mai puţin din impozitul pe venit. „Ni s-a promis, şi în Consiliul Local Braşov, dar şi pe alte căi, că la sfârşitul anului 2018 ni se va returna această sumă. Suntem în 11 decembrie şi nu ni s-a returnat nimic. La rectificarea bugetului de stat din luna octombrie am primit 5 milioane de lei, care s-au «pulverizat», pentru că, de fapt, acum suntem pe minus, pentru că Ministerul de Finanţe ne-a luat cele 3 milioane de lei, sumă ce a fost economisită din Programul de Cooperare Elveţiano-Român. Dacă mai adăugăm şi suma de 1,341 milioane de lei, bani ce ar fi trebuit să vină şi nu au venit de la bugetul de stat pentru plata persoanelor cu dizabilităţi sau a însoţitorilor acestora, vedem că stăm mult mai rău decât la începutul anului. Se pare că suntem într-o situaţie foarte delicată din acest punct de vedere”.

+1 -4

Comentarii

Willy

2018-12-12 21:08:35


Fa Ioneasco, "bucură-te tu, că noi nu ne bucurăm" am incheiat citatul. Ca sa imi fie supararea mai mare azi a mai aparut un BC la mine pe strada.

Costea Ion

2018-12-12 16:26:50


Fă, Ioneasco, bucură-te tu, că noi nu ne bucurăm. Știi de ce-i Moldova ca o floare? C-au venit toate buruienile în Brașov. Vezi semianalfabetul cu scripca!

Ionescu

2018-12-12 15:44:43


Esti un mare P...eu sunt născută si crescută în Bv. Sa zici mersi ca vin Ba, Vn, Un în Bv sa-si cheltuie banii...

Willy

2018-12-12 00:35:59


Si mai poluat. Si mai plin de moldoveni. BZ, BC, VN, SV, GL... numai de astea vad pe strada.

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie