banner la cocos banner promotional

Curs BNR

1 EUR = 4.9774 RON

1 USD = 4.3833 RON

1 GBP = 5.8304 RON

1 XAU = 464.4611 RON

1 AED = 1.1933 RON

1 AUD = 2.7957 RON

1 BGN = 2.5449 RON

1 BRL = 0.7714 RON

1 CAD = 3.1559 RON

1 CHF = 5.2813 RON

1 CNY = 0.6015 RON

1 CZK = 0.1993 RON

1 DKK = 0.6668 RON

1 EGP = 0.0860 RON

1 HUF = 1.2223 RON

1 INR = 0.0513 RON

1 JPY = 3.0556 RON

1 KRW = 0.3047 RON

1 MDL = 0.2538 RON

1 MXN = 0.2227 RON

1 NOK = 0.4191 RON

1 NZD = 2.6097 RON

1 PLN = 1.1646 RON

1 RSD = 0.0425 RON

1 RUB = 0.0530 RON

1 SEK = 0.4526 RON

1 TRY = 0.1141 RON

1 UAH = 0.1048 RON

1 XDR = 5.9383 RON

1 ZAR = 0.2318 RON

Editia 8686 - 23 iun 08:12

ANRSCE va fi sesizat să controleze firmele de repartitoare

Autor: Cristina BÃILÃ

Publicat la 18 august 2007

Problema repartitoarelor și a facturilor mari la întreținere în iarna trecută a fost analizată în ultima perioadă de timp de viceprimarul Gabriel Andronache

Problema repartitoarelor și a facturilor mari la întreținere în iarna trecută a fost analizată în ultima perioadă de timp de viceprimarul Gabriel Andronache. Iar una din cauzele care au dus la acele facturi exorbitante, în opinia viceprimarului, este că firmele de profil, la momentul montării repartitoarelor, nu au făcut echilibrările hidraulice pe fiecare bloc în parte. Așa că a cerut acestor firme să facă echilibrările necesare în această vară, a indicat și adresele în baza unor sesizări primite de la cetățeni, dar nu s-a întâmplat nimic până acum. „Termenul a trecut, așa că voi solicita celor de la ANRSCE, care le-a dat licențele de operare, să vină la Brașov și să facă un control la toate aceste firme. Iar dacă va fi cazul, chiar să le ridice licențele de operare”, ne-a declarat Gabriel Andronache. Până acum viceprimarul a primit 210 sesizări de la po-pulație în privința neregulilor apărute cu repartitoarele. Din aceste sesizări, cinci s-au transformat deja în acțiuni în instanță, avocați fiind doi membri PNL, care au promis să se ocupe gratis de aceste acțiuni.
+0 -0

Comentarii

trandafir nicolae

2014-01-18 12:27:39


de ce se plateste mai mult pentru coloanele de distibutie din apartamente decat pentru caldura de pe calorifer .stiind ca coloana de retur este calda doar apoximativ 60% fata de coloana tur care tot timpul e calda

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie